FETÖ'nün okuluna kapatma cezası

Giriş Tarihi: 23.12.2015
FETÖ'nün okuluna kapatma cezası

Bakanlık FETÖ'ye yakınlığı ile bilinen ve aynı binayı kullanan 3 okula üst katı izinsiz yaşam alanına çevirdiği için 15'er gün süreyle kapatma cezası verdi

Milli Eğitim Bakanlığı müfettişleri, FETÖ'ye yakınlığı ile bilinen Toros Eğitim Kurumları'na bağlı 3 okulu mercek altına aldı. Antalya Gazi Bulvarı'nda yer alan Özel Toros Yağmur Fen Lisesi, Özel Toros Yağmur Anadolu Lisesi ile Özel Toros Yağmur Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi'ne yapılan inceleme sonrası 15'er günlük kapatma cezası verildi. Cezanın, 'okul yerleşim planında izinsiz değişiklik yapıldığı' gerekçesiyle verildiği öğrenildi. Ceza, ayrıca okulda mantığın alamayacağı bir şekilde, bir katın adeta gecekondu olarak düzenlendiğini ortaya koydu. Buna göre okulda bir kat onay alınmadan 'yaşam alanı' olarak dönüştürüldü. Gecekonduya dönüştürülen bu katta kimin konakladığı ise öğrenilemedi. Okulda 'binanın ve bahçe alanının yapısının bozulması' da ceza gerekçeleri arasında yer aldı.

EĞİTİM AKSAMAYACAK

Bakanlığın Özel Eğitim Kurumları Genel Müdür Vekili Yusuf Okumuş imzasıyla Antalya Valiliği'ne gönderilen yazıda, "Valiliğinizin uygun göreceği tarihler arasında okulların 15'er gün geçici süreyle kapatılması, idareci ve eğitim personeli hakkında getirilen disiplin tekliflerinin uygulanması Bakanlığımızca uygun görülmektedir" denildi. Cezalar, eğitimin aksamaması için yaz tatili içerisinde uygulanacak. Aksaklıklar düzeltilmezse, fen lisesi, Anadolu lisesi ve teknik lise olmak üzere bünyesinde 3 okul bulunan Özel Toros Yağmur Lisesi kapatılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ'nün okuluna kapatma cezası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN