5 yılda 30 ölüm

Antalya'nın kent merkezindeki falezler, son 5 yılda 30 kişinin ölümüne tanık oldu. 14 kişi atlayarak intihar etti. 16 kişi ise çeşitli nedenlerle düşerek hayatını kaybetti

Giriş Tarihi: 14.3.2016
5 yılda 30 ölüm
Antalya kent merkezindeki falezler, görsel güzelliğinin yanı sıra intihar ve düşme vakalarıyla da dikkat çekiyor. Konyaaltı Sahili'nden Lara Sahili'ne kadar uzanan 13 kilometrelik falezlerde, son 5 yılda 100'ün üzerinde düşme ve intihar vakası gerçekleşti. 14 kişi, yaklaşık 40 metre yüksekliğindeki falezlerden atlayarak yaşamına son verirken, 16 kişi düşme sonucu hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenler arasında turistler de yer aldı. Yaklaşık 30 kişi yaralı olarak kurtulurken, çok sayıda intihar girişimi polisin çabalarıyla son buldu.

ÇOĞUNLUĞU KADIN
Falezlerde intihar edenlerin büyük çoğunluğunu kadınlar oluşturdu. İntihar edenlerin genellikle 30 yaşı altında olduğu görüldü. İntihar nedenleri arasında aile içi tartışma, eşinden veya sevgilisinden ayrılma, maddi problemler ve sağlık sorunları öne çıktı. Alkol alımı, balık tutma, manzara izlerken ve tuvaletini yaparken dengesini kaybetme ise düşme nedenleri arasında yer aldı. Son 5 yılda düşme sonucu mu yoksa intihar nedeniyle mi öldüğü bilinmeyen 8 kişinin de cesedi bulundu.

KURTULAN DA OLUYOR
Falezlerden düşerek hayatını kaybetmeyen şanslı vatandaşlar da var. 33 yaşındaki Y. Ü. İntihar etmek isterken, 26 yaşındaki A. Ş, de tuvaletini yaptığı sırada düşerken çalılıklara takılarak kurtuldu. Tatile gelen E.K. ise 3.5 yaşındaki oğlu A.K'nin düşmesini engellemek isterken kendisi düştü ama yaralı kurtarıldı. Ö. C. adlı genç kız ise, telefonla konuşurken dengesini kaybedip 40 metrelik falezlerden denize düştü ve vatandaşlar tarafından kurtarıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 yılda 30 ölüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN