Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alanya’da büyük gözaltı

Giriş Tarihi: 29.7.2016
Alanya’da büyük gözaltı

Darbe girişiminin ardından gerçekleştirilen operasyonlarda ’nın Alanya ilçesinde iş dünyası ve kamudan 104 kişi gözaltına alındı

Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri Alanya'da yürüttükleri operasyonlarla aralarında tanınmış işadamlarının da olduğu, esnaf, kamu personeli, dernek yöneticisi ve öğretim görevlilerinden oluşan 104 kişiyi gözaltına aldı.

ÖNEMLİ İSİMLER VAR
Soruşturma kapsamında gerçekleşen operasyonda gözaltına alınanlar arasında Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, ALTSO eski Başkanı Kerim Taç, Alanya eski Emniyet Müdürü Erkan Dur, AK Parti eski İlçe Başkanı Ali Taşar ile tanınmış turizmciler Ufuk, Alper ve Tolga Cömertoğlu'nun da bulunması dikkat çekti. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) öğretim görevlileri Yrd. Doç. Aydemir, Caner Tokuç, Onur Öztaban, Yılmaz Kemal Yüce, Ahmet Aktürk, Eftal Irkıçatal da gözaltına alınanlar arasında yer aldı. Operasyonda gözaltına alınan diğer isimler şöyle: Ali Rıza Özer (Eczacı), Muammer Soylu (Gazeteci), Ahmet Gönenli (Esnaf), Yakup Yusuf Sırma (Esnaf), Ali Sağıroğlu (Öğretmen), Ali Gürkan Demirci (İnşaat Mühendisi), Rahmi (Diş Teknisyeni), Mehmet Salur (Sigortacı), Ali Kemal Sarıibrahim (Esnaf) Hüseyin Erkek (İşadamı), Mustafa Duran (Mühendis), Mehmet Özkan (İşadamı), Ahmet Kutlu (eski Alanya Vergi Dairesi Müdürü), Ali Sinanoğlu (Diş Hekimi), Özgür Erdönmez (Uzman Doktor), Deniz Kunduracı (Alanya Avsallar ETÜD Merkezi Müdürü), Hasan Uysal (Turizmci), Bilal Korkmaz (Turizmci), Mehmet Can Erkin, Süleyman Kenan Şentürk, Mevlüt Yılmaz, Gülçin Bacalıoğlu, Mustafa Köse, Ahmet Toker, Tarık Çetin, Mustafa Yer, Muhammed Can Zorlu, Adnan Çetin, Murat Katkay, Aleaddin Aydın, Hüseyin Helvacı, Akif Kaptanoğlu, Ercan Kartal, Ahmet Güner, Mehmet Nebioğlu, Yaşar Demirkol, Ayhan Usta, Mehmet Emin İnal, Mustafa Üre, Cengiz Samar, Hasan Arlı, Kazım Develioğlu, Mehmet Merih, Cengiz Erdik, Hüseyin Ertik, Rauf Kurtaran, Yakup Yusuf Sırma, Rahmi Kara, Mustafa Duran, Mehmet Salur, Hüseyin Helvacı. Zanlıların bir bölümünün 'ya getirildiği, diğerlerinin sorgularının ise Alanya'da devam ettiği öğrenildi.

REKTÖRLÜKTEN AÇIKLAMA
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) yapılan operasyonla ilgili bir yazılı açıklamada bulundu. Açıklama şu cümlelere yer verildi; "Hain kalkışmayı yapan FETÖ ile bağlantılı üniversitemiz personelinin belirlenmesine yönelik çalışmalar emniyet güçlerimizle işbirliği halinde devam etmektedir. Bu ortak çalışma sonunda 27 Temmuz 2016 günü sabah saatlerinde 18 akademik ve bir idari personel gözaltına alınmış olup sorgulamaları devam etmektedir. FETÖ ile bağlantılı diğer personelin belirlenmesine yönelik çalışmalar devam etmekte olup konuyla ilgili gelişmeler kamuoyuyla paylaşılmaya devam edilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alanya’da büyük gözaltı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN