Bambus plajında yine aynı gösteri

Giriş Tarihi: 29.7.2016
Bambus plajında yine aynı gösteri
Muratpaşa Belediyesi'nin büyük bir sansasyonla yıktığı 1. derece doğal SİT alanı olan Bambus Plajı'nda kaçak plaj çalışmaları yeniden başladı. Süreçte yavaş davranmakla suçlanan Muratpaşa Belediyesi, kaçak plaj düzenlemesini 50 kilik bir ekiple gerçekleştirmiş, yıkım için 30 metre aşağıya vinç yardımıyla iş makineleri indirilmişti. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, "Burası bizim sürekli tutanak tutup tedbir aldığımız bir yer. SİT alanı. Burada hiç bir şey yapamazlar" ifadesini kullanmıştı. Ancak 7 Nisan'da yapılan yıkımın ardından geçen 3 ayın sonunda plajda çalışmalar yeniden başladı. Verilen sözler yerine getirilemedi.

KULLANIMA HAZIR
Darbe girişimi ve ilan edilen OHAL'in yarattığı yoğun gündemin de etkisiyle sessiz sedasız sürdürülen çalışmalar sona yaklaştı. Kayalara çelik profiller çakıldı, üzeri ahşapla kaplandı. Hatta plajın bir bölümüne şezlong ve şemsiyelerin bile yerleştirildiği, plajın kısa süre içerisinde açılmaya hale getirildiği de görüldü.
Her yıl aynı tablo
Bambus Plajı, Muratpaşa Belediyesi tarafından Nisan 2014 ve Mayıs 2015'te yine çalışmaları nedeniyle mühürlemişti. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından Haziran 2015'teki incelemenin ardından hazırlanan zaptta, plajda ruhsatsız ve kaçak bölümler 3 sayfa anlatılmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bambus plajında yine aynı gösteri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN