Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arbella Makarna ‘Ülke Ödülü’ aldı

Giriş Tarihi: 16.11.2016
Arbella Makarna ‘Ülke Ödülü’ aldı
Yalnızca Türkiye'nin değil dünyanın ilk üzüm çekirdekli makarnası, dünya gıda otoritelerinden tam not aldı. 28 ülkenin en prestijli dergi editörlerinin jüri üyesi olduğu Sial World Tour 2016 yarışmasından Arbella Makarna ödülle döndü. 18 Ekim'de Paris'te gerçekleşen Sial World Tour ödül töreninde Arbella, üzüm çekirdekli makarna ile ülke ödülünü aldı. World Tour Ülke Ödülü'nü Arbella Makarna Genel Müdürü Abdülkadir Külahçıoğlu ve Genel Müdür Yardımcısı Gülçin Arslan Hazar, Niklas Trentaus'un elinden aldı.

BÜYÜK GURUR YAŞADILAR
Arbella Makarna Genel Müdürü Abdulkadir Külahçıoğlu "2 yıllık bir Ar-Ge çalışması sonucu makarnayı dünyanın en iyi antioksidanlarından biri olan üzüm çekirdeği ile birleştirmeyi başardık. Tüketicimize sunduğumuz Arbella Üzüm Çekirdekli Makarna ile sağlığı, faydayı ve yeniliği bir araya getirdik ve dünyada ilk olmanın gururunu yaşadık. Yaklaşık 30 ülkeden 3'er ürünün değerlendirmeye alındığı yarışmada üzüm çekirdekli makarnamızla finale kaldık. Türk geleneklerini ve Türk damak tadını yansıtması, Türkiye ve dünya pazarlarına yenilik getirmesi ve sağlıklı olması gibi kriterlerle ülkemizi temsil etme hakkı kazandık. Ülkemize böylesine önemli bir ödül kazandırmaktan büyük bir onur duymaktayız. Ürünümüzü dünya pazarına sunmanın gururunu Türkiye ile paylaşıyoruz" dedi.

DAMAK TADINA UYGUN
Gerek ürün çeşitliliği gerekse ambalaj teknolojileri ile Türkiye ve dünya tüketicisinin talep ve ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini ifade eden Külahçıoğlu, makarnanın faydalarına ek olarak üzüm çekirdeğinin antioksidan ve anti–aging özelliğini, yüksek E vitamini, potasyum, kalsiyum, fosfor, magnezyum ve demir içeriğini ürüne eklediklerini söyledi. Arbella üzüm çekirdekli makarnanın gerek sağlığa ek katkısı gerekse damak tadına uygunluğu ile büyük bir talep gördüğünü ifade eden Külahçıoğlu, "Geliştirilen özel ürünlerin dünyadaki Türkiye makarnası algısına ve tüketiminin artmasına da katkı sunacağını düşünmekteyiz" diye konuştu.

100'E YAKIN ÜLKEYE İHRACAT
Yıllık 220 bin ton irmik ve 200 bin ton makarna üretim kapasitesine sahip Arbella Makarna'nın Türkiye'nin en fazla ihracat yapan ilk üç firması arasında yer aldığını belirten Külahçıoğlu, şöyle dedi: "Her türlü bireysel tüketim ve endüstriyel ihtiyacı karşılayabilecek altyapıya, kapasiteye ve teknik donanımına sahibiz. 100'e yakın ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Tüm dünyada makarna severlerin markası olmayı hedeflemekteyiz. Bunun için de tüketicimize dünyadaki yeni ürün çeşitlemelerini takip edip bulabilecekleri alternatifi bol, sağlıklı ve doğal ürünler sunmak için çalışmalar yapıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arbella Makarna ‘Ülke Ödülü’ aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN