Sağlıklı yaşam için pedal çevirecekler

Serik Belediyesi ve Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen “Sağlıklı yaşam için pedal çevir” kampanyası kapsamında Serik’te 2 bin 850 öğrenciye bisiklet dağıtıldı

Giriş Tarihi: 16.11.2016
Sağlıklı yaşam için pedal çevirecekler
Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık, 100. Yıl Stadyumu'nda düzenlenen törende 2 bin 850 öğrenciye bisiklet dağıtarak sporun gençler arasında yaygınlaşması amacıyla düzenlenen "Sağlıklı yaşam için pedal çevir" kampanyasını başlattı. Başkan Çalık, sağlıklı bir topluma doğru atılacak en önemli adımlardan birinin fiziksel hareketsizlikle mücadele olduğunun altını çizdi.

'MUTLAKA KASK TAKIN'
Başkan Çalık öğrencileri hediye ettiği bisikletleri kullanırken dikkatli olmalarını ve mutlaka kask takmaları konusunda uyararak, "Sağlıklı bir yaşam için 2 bin 850 bisikleti öğrencilerimize hediye ettik. Hedefimiz Serik'te bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak. Türkiye Bisiklet Şampiyonası'nı ilçemizde gerçekleştirdik. Ulusal ve uluslararası çok büyük organizasyonlara ev sahipliği yapıyoruz. Sporu toplumun her kesimine yaymayı amaçlıyoruz. Geçen hafta bayanlarımızın spor yapmaları için belediyemiz bünyesinde çeşitli kurslar açarak profesyonel hocalarla spor yapmaları için gerekli şartları oluşturduk. Allah'ın izniyle Serik sporun başkenti olma yolunda emin adımlarla yürüyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlıklı yaşam için pedal çevirecekler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN