Antalya ulaşımı 2040’a hazır

Giriş Tarihi: 15.5.2017
Antalya ulaşımı 2040’a hazır

Antalya’da yapılan ulaşım master planı sivil toplum kuruluşları ile paylaşıldı. Planı yapan uzmanlar detayları kamuoyuyla paylaştı

Antalya'da Aralık ayında tamamlanan, detaylı saha çalışmaları ve yapılan görüşmeler ışığında kentin 2040'a kadar ulaşım altyapısının planlandığı 'Antalya Ulaşım Ana Planı' sivil toplum kuruluşlarıyla paylaşıldı. Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici, Antalya'yı bir dünya kenti yapmak için çalıştıklarını ifade etti. Sadece Türkiye'de değil, Avrupa'da turizmin başkenti olmaya aday kentin gelecek 25 yılının iyi planlanması gerektiğini kaydeden Ekici, "Bugün itibariyle de elimizde Ulaştırma Bakanlığı'na sunduğumuz bir Ulaşım Master Planımız var" ifadelerini kullandı.

TOPLU ULAŞIMIN ÖNEMİ
Ulaşım Ana Planı Çalışma Grubu adına söz alan Boğaziçi Proje Genel Müdür Yardımcısı Yücel Erdem Dişli de "Çalışmayı sadece bugünün sorunlarını çözmek için değil, 2040 yılının hazırlığını yapmak için gerçekleştirdik" dedi. Eğer önlem alınmazsa Antalya ulaşımında ciddi sorunların baş göstereceğini ifade eden Dişli, toplu ulaşımın önemine değindi. Proje Uzmanı Tacettin Kınay ise oldukça kapsamlı bir çalışma yürütüldüğünü dile getirerek "Özellikle filo yapılanması, akıllı durak, araç içi bilgilendirme sistemi, durak bilgi ünitesi ve mobil yolcu bilgilendirmesi gibi akıllı ulaşım sistemleri de bu çalışmada özen gösterdiğimiz konuların başında geliyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya ulaşımı 2040’a hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN