ABD'li perakende devi Walmart'ta DAEŞ bayraklı pasta krizi!

ABD'de perakende zinciri Walmart'ın bir şubesinde üzerinde IŞİD bayrağı bulunan bir pastayı reyona konuldu. Skandal, bir müşterinin YouTube'daki paylaşımının ardından açığa çıktı. Dev zincirin tepe yönetiminden anında 'Özür' geldi.

Giriş Tarihi: 1.7.2015 10:13 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 11:13
ABD'li perakende devi Walmart'ta DAEŞ bayraklı pasta krizi!

ABD'de pastalı skandal... Perakende devi Walmart'ın Louisiana eyaletindeki şubesinde üzerinde DAEŞ bayrağının görseli bulunan pasta satışa sunuldu. BBC'de yer alan habere göre olay şöyle gelişti: Chuck Netzhammer adlı müşteri önce 19. yüzyıldaki ABD iç savaşı sırasında güney eyaletlerinin kullandığı Konfederasyon bayrağıyla dekore edilmiş bir pasta siparişini Walmart'a iletti.

'ÇALIŞAN HABERDAR DEĞİLDİ'

Talebinin reddedilmesi üzerine Netzhammer bu kez DAEŞ bayrağıyla kaplı bir pasta siparişi verdi. Bu kez siparişi kabul eden Walmart, Netzhammer'e DAEŞ bayraklı pastayı gönderince ortalık karıştı. Video paylaşım sitesi YouTube'a bir video koyan Netzhammer, DAEŞ bayraklı pastasını göstererek "Walmart'tan DAEŞ bayraklı pasta almak mümkün. Ama Konfederasyon bayraklı oyuncakları dahi satmıyorlar" dedi.

Walmart, siparişi alan çalışanın bayrağın DAEŞ bayrağı olduğundan haberdar olmadığını ifade ederek, yapılan hatadan dolayı özür diledi.

ABD'nin Güney Carolina eyaletinin Charleston kasabasında siyahların gittiği tarihi bir kiliseye düzenlenen saldırıda 9 kişinin öldürülmesi üzerine ülkede Konfederasyon bayrağının nefret suçlarıyla bağlantılı hale gelip gelmediği büyük bir tartışma konusu olmuştu.

Walmart'ın yanı sıra, Amazon ve eBay gibi büyük perakende şirketleri, Konfederasyon bayrağını kullanan ürünlerin satışlarını durdurmuştu.

Kaynak: Radikal

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'li perakende devi Walmart'ta DAEŞ bayraklı pasta krizi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz