Şehit askere giderken aracına bu yazıyı yazmış!

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi'nde, PKK'lı teröristlerin şehit ettiği Piyade Er Ayhan Erdoğan’ın Bartın'a bağlı Eyüpoğlu köyündeki baba evine acı haber verildi. Şehidin evinin önünde bulunan otomobilinin arka camındaki, "Vatan için gidiyorum, senin için döneceğim annem' yazısı yürek dağladı.

Giriş Tarihi: 3.5.2016 10:46
Şehit askere giderken aracına bu yazıyı yazmış!

Şehidin Eyüpoğlu Köyü'nde oturan babası Recep ve annesi Elmas'a acı haberi Bartın İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Tekin Aktemur ve askeri yetkililer verdi. Şehit Erdoğan'ın baba evine Türk Bayrağı asıldı. Akrabaları ve yakınları köye gelerek, aileye taziyede bulundu.

28 GÜN SONRA TEZKERE ALACAKTI

Acı haberi alınca yıkılan şehidin ikiz kardeşi Reyhan Heper ile annesi Elmas Erdoğan güçlükle sakinleştirilmeye çalışıldı. Bartın Üniversitesi Muhabese bölümünü bitirdikten sonra askere giden 25 yaşındaki Piyade Er Ayhan Erdoğan'ın tezkere almasına 28 gün kaldığı ifade edildi.

OTOMOBİLİN ARKASINDAKİ YAZI

2 kız kardeşi olan ve bekar şehidin evinin önünde bulunan kendisine ait otomobilin arka camında, "Vatan için gidiyorum, senin döneceğim annem" yazısı yürek dağladı. Maden işçisi emeklisi olan şehit babası 55 yaşındaki Recep Erdoğan, oğluyla en son dün telefonla görüştüklerini söyledi.

"ANNESiNE, 'ŞEHİT OLABİLİRİM' DEMİŞ"

Baba Erdoğan, oğlunun vatani görevi boyunca izin kullanmadığı ve bu nedenle erken terhis olacağını ifade etti. Baba Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:"Dün akşam telefonla annesiyle konuşurken, 'şehit olabilirim' demiş, annesi de, 'Öyle söyleme oğlum' diye cevap vermiş.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit askere giderken aracına bu yazıyı yazmış!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz