28 Ekim'de vizyona giren filmler. Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi filmi 28 Ekim'de vizyonda... konusu, oyuncuları hepsi haberimizde...

28 Ekim'de hangi filmler vizyona girecek? Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi dün basın gösterimini yaptı.1976 yapımı “Çağrı” filmi İslamiyet’in doğuşunu anlatıyordu. “Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi” ise Hz. Muhammed’in çocukluğu ve gençliğine odaklanıyor.

Giriş Tarihi: 26.10.2016 11:16 Güncelleme Tarihi: 28.10.2016 12:40

"Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi" 28 Ekim'de beyazperdede

Hazreti Muhammed'in çocukluk ve ilk gençlik dönemi ile İslam'ın doğuşunu anlatan "Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi" filmi, 28 Ekim'de vizyona girecek.İranlı yönetmen Mecid Mecidi'nin senaryosunu yazdığı ve yönettiği filmin sinema salonlarındaki gösterimi öncesi, Türkçe dublajlı fragmanı yayımlandı.Filmde, Hazreti Muhammed'in doğumundan 12 yaşına kadar geçen süredeki yaşamı ile o yıllarda Mekke'de gelişen olaylar farklı bir bakış açısıyla ele alınıyor.Hayata ve insanlığa bakış açısıyla, "Çağrı" filminin ardından İslam dünyasına ışık tutması beklenen film, 2015'te tamamlandı.Sareh Bayat, Mohsen Tanabandeh, Rana Azadivar, Ali Reza Shoja-nuri ve Mina Sadati'nin rol aldığı film, Türkçe dublajlı olarak sinema izleyicisiyle buluşacak.

''Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi'' filmi için 5 yıl çalışıldı

'Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi' filminin iki yıllık uzun bir araştırmadan sonra 5 yılda çekimleri ve teknik detayları tamamlandı. Film için özel teknikle Mekke ve Medine platosu hazırlandı. Platoların hazırlanması 3 sene sürdü. Bu platolarda, 40 yıl daha tarihi filmlerin çekilebileceği sağlamlıkta setler hazırlandı. Film için hiçbir masraftan kaçınılmayarak 30 milyon dolar harcandı. Proje için İran'ın Horasan şehrinin güneyindeki Allahyar köyüne, o dönemin Mekke'sini tasvir eden özel bir set kuruldu. Film efektleri için Oscar ödüllü Scott Anderson ve Vittorio Storaro ile çalışıldı, müzikleri ise Hintli besteci A.R.Rahman'ı çalıştıran Majid Majidi yaptı.

''Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi'' filminin konusu

İslam'ın doğuşunu ve Hz. Peygamberimizin çocukluğu ile ilk gençliğini şimdiye dek görülmemiş bir bakış açısıyla beyaz perdeye yansıtan ''Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi'' 28 Ekim'de vizyona giriyor. Filmde, altıncı yüzyılda Mekke'de, Hz. Muhammed'in doğumu ile başlayan ve 12 yaşına kadar devam eden süreç anlatılıyor.

İranlı yönetmen Majid Majidi'nin senaryosunu yazdığı ve yönettiği filmin sinema salonlarındaki gösterimi öncesi, Türkçe dublajlı fragmanı yayımlandı. Hayata ve insanlığa bakış açısıyla, "Çağrı" filminin ardından İslam dünyasına ışık tutması beklenen film, 2015'te tamamlandı. Sareh Bayat, Mohsen Tanabandeh, Rana Azadivar, Ali Reza Shoja-nuri ve Mina Sadati'nin rol aldığı film, Türkçe dublajlı olarak sinema izleyicisiyle buluşacak.

''Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi'' filminin amacı

Yönetmen Majid Majidi, filmi çekmesindeki en büyük amacın, İslamiyet'in bir hoşgörü dini olduğunu tüm insanlara göstermek olduğunu söyledi.

''Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi'' filminin oyuncu kadrosu

Saret Bayat - Halimah

Mina Sadeti - Aminah

Mahdi Pakdel - Abu Talip

Ali Reza Shoja-Nuri - Abdul Muttalib

Mohsen Tanabandeh - Samuel

Dariush Farhang - Abu Sufyan

Siamak Adib - Hanatte

Ra'na Azadivar

Oyuncu Mohammad Asgari

Oyuncu Sadegh Hatefi

Murat Şenol - Hz. Ali

Hakan Vanlı - Ebu Leheb

Ali Ekber Diribaş - Hz.Hamza

Zeyno Eracar - Cemile

Ceyda Saltadal - Fatıma

Rıza Karaağaçlı - Haris

Ezel Kalkan - Suveybe

Faruk Akgören - Papaz

Aytekin Özen - As

Kaan Katırcı - Hz.Muhammed(küçük)

Cem Deniz Arıca - Hz.Muhammed(büyük)

Bu Cuma Vizyona Girecek Filmler

Julieta

 • Yapım yılı : 2016
 • Gösterim Tarihi : 28 Ekim 2016
 • Filmin Türü : Dram

Hesaplaşma

 • Yapım yılı : 2016
 • Gösterim Tarihi : 28 Ekim 2016
 • Filmin Türü : Suç

Kubo ve Sihirli Telleri

 • Yapım yılı : 2016
 • Gösterim Tarihi : 28 Ekim 2016
 • Filmin Türü : Animasyon

Ekşi Elmalar

 • Yapım yılı : 2016
 • Gösterim Tarihi : 28 Ekim 2016
 • Filmin Türü : Romantik,Komedi,Dram

Dokuzuncu Hayat

 • Yapım yılı : 2016
 • Gösterim Tarihi : 28 Ekim 2016
 • Filmin Türü : Gerilim
BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
28 Ekim'de vizyona giren filmler. Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi filmi 28 Ekim'de vizyonda... konusu, oyuncuları hepsi haberimizde...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz