Şuanda saat kaç? Saatleri nasıl ayarlamalıyız? Telefon saatini nasıl ayarlayacağız?

Saatlerin bu yıl geri alınmaması Türkiye'de karışıklığa yol açtı. Bugün akıllı telefonların saati otomatik geri alması ile birlikte tüm Türkiye'de saatin kaç olduğu sorusunu uyandırdı. Peki bugün saat kaç? Saatler nasıl ayarlanmalı? Türkiye'de saat kaç?

Giriş Tarihi: 30.10.2016 11:29
Şuanda saat kaç? Saatleri nasıl ayarlamalıyız? Telefon saatini nasıl ayarlayacağız?

Saatin kaç olduğu sorusu tüm vatandaşlar tarafından merak içinde aranıyor. Akıllı telefonlar ve bilgisayarlar otomatik olarak saatleri değiştirince sorunlarda yanında peşpeşe geldi. Peki şuanda saat kaç? Saatleri nasıl ayarlamalıyız? sorunuzun cevabı haberimizin içinde...

Yaklaşık olarak 50 milyona yakın mobil cihazın pazar günü saatini otamatik olarak 1 saat geri alması bekleniyor.

Normalde analog saat kullananlar için değişen bir durum olmadı. Saatleri geri alınmayacağından dolayı analog saatler doğruyu gösteriyor. Yalnız bazı bilgisayarlar, telefonlar vb. akıllı cihazların "kış saati uygulaması" altında saatleri otomatik olarak geri almasından dolayı kafa karışıklığı oluştu.

ŞUANDA SAAT KAÇ?

TELEFONUN SAATİNİ NASIL AYARLARIZ?

Android telefonları için (Samsung, Sony, HTC, LG, Huawei, Casper)

Telefonunuzun menüsünden Ayarlar kısmına girin. Ayarlar kısmında 'Tarih ve Saat' bölümünü bulun ve girin. Yan ekranda görülen "Otomatik Tarih ve Saat" ile "Otomatik Saat Dilimi" ayarlarını aktif durumdan pasif duruma getirebilirsiniz.


iOS yani iPhone telefonlar için

Telefonunuzun menüsünden Ayarlar kısmına gelin. Genel Kısmını seçin. Genel kısmında Tarih ve Saat bölümünü bulun. Tarih ve Saat bölümünde "Otomatik Ayarla" kısmını bulun ve onu devre dışı bırakabilirsiniz.


Bilgisayarlar (Windows 10 için)

Masaüstü'nde altta bulunan görev çubuğu'nda Saat ve Tarihin yazdığı kısma sağ tıklayın. Tarih ve Saat Ayarla bölümünü bulun. "Saati otomatik olarak ayarla" bölümünü devre dışı bırakın. Hemen Altında bulunan "Saat Dilimini otomatik olarak ayarla" bölümünü de devre dışı bırakabilirsiniz

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Şuanda saat kaç? Saatleri nasıl ayarlamalıyız? Telefon saatini nasıl ayarlayacağız?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz