Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arsia'dan yeni yaşam

Bezci İnşaat ve Kartallar Grubu'nun ortak projesi Arsia Studios ile otel konforundaki kiralık daireler ve alışveriş merkeziyle Başkent'in batısında yeni bir yaşam alanı oluşturuluyor

Giriş Tarihi: 5.5.2013
Başkent Üniversitesi'nin yanı başında hayata geçirilen "Arsia Studios" projesi, eksiksiz otel konforunun verileceği daireler ile A'dan Z'ye tüm ihtiyaçların karşılanacağı alışveriş merkeziyle bölgeye ve üniversitelilere yeni bir yaşam konsepti sunuyor. Başkent inşaat sektörünün öncü kuruluşlarında Bezci İnşaat ve Kartallar Grubu'nun ortak projesi Arsia Studios'ta tamamı kiralık alışveriş merkezi ile 2 blokta stüdyo ve 1+1'lerden oluşan toplam 210 daire yer alıyor.

ÖĞRENCİLER MUTLU OLACAK
Proje ortaklarından Koray Kartal, Arsia Studios'un, Ankara'nın batısındaki üniversitelerde öğrenim gören öğrencilere modern ve konforlu bir yaşam sunma hayaliyle hayata geçirildiğini anlattı. Ankara'ya dışarıdan gelen öğrencilerin genellikle yemek, temizlik, çamaşır derdinden kurtulmak için yurtta kalmayı tercih ettiklerini kaydeden Kartal, şunları söyledi: "Ancak daha sonra alışık olmadıkları kalabalık odalar nedeniyle sorunlar yaşıyor, mutsuz oluyorlar. Öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını gözeterek yaşadıkları yerde ve okullarında huzurlu olmaları için Arsia Studios projesini hayata geçirdik. Daireler, studio ve 1+1'lerden oluşuyor. Son derece konforlu dairelerde uygun fiyatlarla konaklayacak öğrenciler, evlerinin altındaki alışveriş merkezinde de tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek."

HER İHTİYAÇ KARŞILANACAK

Arsia'daki alışveriş merkeziyle yatırımcılara da karlı bir işletme ortamı sunduklarını ifade eden Kartal, "Eskişehir Yolu'nun sağında bu tür bir alışveriş merkezine ihtiyaç duyuluyordu. Arsia ile bu ihtiyacı gidermiş olacağız. Arsia'nın alışveriş merkezinde kuaför, eczane, kırtasiye, kuru temizleme, kitapçı, süper market, oto yıkama, çiçekçi, pastane, kuruyemiş, organik ürün gibi pek çok markaya kiralanacak olan mağaza ve dükkanlar yer alacak. Çeşitli fast food markalarının yer alacağı Arsia'da dönerciden baklavacıya, pizzacıdan simitçiye, börekçiden et restoranlarına kadar uzanan geniş bir ürün çeşitliliği de planlanıyor" diye konuştu. Kartal, öğrencilere temizlik ve çamaşırhane hizmeti de verileceğini sözlerine ekledi.

'CONDO OTEL KONSEPTİ İLE 70 BİN LİRAYA KİRA GARANTİLİ OTEL
NFN Grup, gayrimenkulde yeni yatırım alternatifi olarak ABD'de başlayan ve kısa sürede Avrupa'ya da yayılan "Condo (Konut) Otel" konseptini

Ankara'da hayata geçirdiği lüks konut ve iş yeri projeleriyle inşaat sektöründe öncü rol oynayan NFN Grup, gayrimenkulde yeni yatırım alternatifi olarak ABD'de başlayan, kısa sürede Avrupa'ya da yayılan "Condo (Konut) Otel" konseptini Başkentliler'le tanıştırdı. NFN Grup yönetim kurulu başkanı Ahmet Öztürk, 1970'li yıllarda Miami'de doğan "Condo Otel" konseptinin İstanbul'da da saygın otel zincirlerince uygulandığının altını çizdi.

Aylık 500 TL sabit gelir garantisi
Ahmet Öztürk, proje hakkında şu bilgileri verdi: "N'evo Studios yüzde 100'e yakın dolulukla çalışıyor. N'evo Studios'un konaklama hizmeti verdiği lüks villaları 28 hisse halinde hisse bedeli 70 bin lira olarak yatırımcılara satacağız. 10 yıl süreyle aylık 500 TL sabit gelir garantisi vereceğiz. Yatırımcılar ayrıca yılda 1 hafta da N'evo Studios'taki odalarında konaklayabilecek."

Peyzajda ahşap kullanımı yaygınlaşıyor
STUDİO BEMS'in kurucu ortaklarından peyzaj yüksek mimarı Barış Ekmekçi, park, bahçe ve konutların yeşil alanları gibi dış mekan uygulamalarında ahşap kullanımının yaygınlaştığını söyledi. Ekmekçi, kolay işlenebilmesi, renk, form ve doku çeşitliliği, çevreye dost bir malzeme oluşu ve maliyetinin düşük olmasının, ahşabın peyzaj mimarisinde tercih edilmesinde rol oynadığını belirtti.

KISITLAMAYI YOK EDİYOR

Ahşabın, geleneksel ve çağdaş her türlü tasarıma cevap vermesi, tasarımdaki kısıtlamaları ortadan kaldırmasının yanı sıra renk, doku ve fiziksel özelliğiyle de insanlar üzerinde olumlu psikolojik etki yarattığını anlatan Ekmekçi, "Ahşap, kırsal ve kentsel açık hava rekreasyon alanlarında, ev bahçelerinde pergola, köprü, merdiven, çocuk oyun elemanları, döşeme, bank, çiçeklik, çöp kutuları gibi peyzaj donatı elemanlarında yapı materyali olarak özellikle tercih edilir oldu. Gelişen yeni yöntemler, ahşabın dayanıklılığını artırarak, kullanım alanlarını da genişletti" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arsia'dan yeni yaşam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN