Başkent'ten Erbil'e Yılka Mobilya

1969 yılında 300 metrekarelik bir dükkanda kurulan Yılka Mobilya, Ankara'da modern mobilyanın lideri olmasının yanı sıra Erbil'de bir Türk markası haline geldi

Ankara mobilya sektörünün kalbi Siteler'de 1969 yılında kurulan Yılka Mobilya, tecrübesi ve ürettiği birbirinden kaliteli mobilyalarla dikkat çekiyor. Sektörde lider konuma gelen firma, 5 yıl önce Irak'ın Erbil kentine yaptığı yatırımların da karşılığını almaya başladı. Türk mobilyalarına güven duyulmasını sağlayan ve Erbil'de sektöre öncülük eden Yılka Mobilya'yı firmanın ikinci kuşak temsilcisi Murat Yılmaz anlattı.

44 YIL ÖNCE KURULDU

1969 yılında Hüseyin Yılmaz tarafından temelleri atılan Yılka Mobilya, 5 çalışanı ve 300 metrekare kapalı alandaki üretimiyle Siteler'de kuruldu. Hüseyin Yılmaz'ın firmayı kurana kadar çeşitli yerlerde çıraklık, kalfalık ve ustalık yaptığını belirten firmanın ikinci kuşak temsilcisi Murat Yılmaz, "Babam sektörün çıraklıktan yetiştirdiği bir isim olarak Siteler'de 44 yıl önce Yılka Mobilya'yı kurdu" dedi.

A+ müşteri kitlesi var
Yılka Mobilya'nın bir yapının komple iç dizaynını projelendirip yapabilecek kapasiteye sahip olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Yapının perde bantlarından mobilyalarına kadar her şeyi tek bir çatı altında yapabiliyoruz. Butik bir kimliğe sahibiz ve hedef müşterilerimizi 'A+' kitle olarak tanımlıyoruz. Müşterilerimiz arasında birçok eski bakan, milletvekilleri, işadamları ve futbolcular bulunuyor" dedi.

Libya'ya şube açma planı
2013 yılı sonuna kadar Bağdat'ta da yeni bir şube açmayı planladıklarını belirten Murat Yılmaz, "Şu anda Siteler'deki showroomumuz 2 bin metrekare kapalı alana sahip. Önümüzdeki yıllarda Yılka Mobilya ismiyle Libya'da da bir şube açmayı hedefliyoruz. Genel olarak 'High End Avandgarde' ve klasik mobilyalar tasarlayıp üretim yapıyoruz" dedi.

Vakko kumaş tercih ediliyor
1. sınıf Vakko tarzı kumaşlar ve el işçiliğinin ön planda olduğu bir tarza sahip olduklarını ifade eden Yılmaz, "Mobilyaların daha şık bir görünüme sahip olması için ağırlıklı olarak varak kullanıyoruz. Hem fabrikamızda hem de showroomlarımızda kendi bünyemizde bulunan 6 kişilik profesyonel bir tasarımcı ekibine sahibiz. Gurur duyduğumuz ekibimizle hem Ankara'da hem de Irak'ta birçok büyük projeye imza attık. Erbil'de mobilya sektöründe bir numara olduk" diye konuştu.

İhracata yönelik satış ağırlıkta
Müşterilerle kurulan iyi iletişim ve yılların verdiği tecrübeyle imal edilen kaliteli mobilyalar sayesinde firmanın bugünlere geldiğini hatırlatan Yılmaz, "Şu anda 80 çalışanımız ve 5 bin metrekare kapalı alana sahip fabrikamızda mobilya üretimlerimizi gerçekleştiriyoruz. İhracata yönelik satışlara ağırlık vermiş durumdayız. Irak'ın Erbil kentinde 5 yıl önce 5 bin metrekare showroom alanına bir yer açtık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent'ten Erbil'e Yılka Mobilya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN