Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dadaş rüzgarı esti

İkincisi gerçekleştirilen Erzurum Ankara Tanıtım Günleri, büyük ilgi gördü. Etkinlikte yöreye özgü lezzetler ve ürünler stantlarda satıldı

Giriş Tarihi: 11.5.2013
Erzurum Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen, Erzurum 2. Ankara Tanıtım Günleri, Atatürk Kültür Merkezi'nde vatandaşlarla buluştu. Etkinliğin açılışına Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala ile Erzurum milletvekilleri katıldı. TBMM Başkanı Cemil Çiçek ise etkinliğin yapıldığı alana daha sonra gelerek, tüm stantları gezdi. Hemen hemen her stantta vatandaşlarla konuşmaya özen gösteren Çiçek, yöreye ait ilginç ürünleri inceledi.

CAĞ KEBABI GÜNÜ

Etkinlikte halk oyunları gösterilerinin yanı sıra yöreye ait birçok ürünün de tanıtımı yapıldı. Gıda ürünlerinin bulunduğu çadırdan cağ kebabı kokuları yükseldi. Etkinliğe katılan birçok Erzurumlu ve Ankaralı, cağ kebabı yiyebilmek için oturma alanlarını doldurdu. Tanıtım günlerinde ilgi gören diğer bir ürün ise kadayıf dolması oldu.

KARGAŞA YAŞANDI
Siyasi lerin stantları gezisi sırasında birçok vatandaş yoğunluğun nedenini anlayamadı. Burada kalabalık arasında kalan bazı vatandaşlar, duruma tepki gösterdi. Erzurum Ankara Tanıtım Günleri 12 Mayıs'a kadar devam edecek. Özellikle yöresel ürünleri sevenler için tekstilden gıdaya birçok şeyin sergilendiği etkinlikte gıda bölümü AKM'nin kapanış saatine kadar hizmet verecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dadaş rüzgarı esti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN