Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hasta çocuklar için pasta börek yaptılar

Hastanelerinde tedavi gören çocuklara yardım etmek isteyen hemşireler, kermeste bir araya geldi. Hemşireler pasta-börek yapıp stantta satışa sundu

Giriş Tarihi: 11.5.2013
Dr. Sami Ulus Kadın Doğum Çocuk Sağlığı Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi hemşireleri, bakımını üstlendikleri ihtiyaç sahibi hasta çocuklara yardım etmek için kermes düzenledi. Hastanede ellerinde sağlık malzemeleriyle gezen hemşireler, bu kez çocuklar için mutfağa girip hünerlerini sergiledi. Hastanenin bahçesinde hazırlanan stantta satışa sunulan ürünlerden elde edilen gelir ise çocuklara aktarıldı.

GELİR ÇOCUKLARA

Kermes fikrini oluşturan Senem Kahraman, çocuklar için sürekli el işi yaptığını belirterek, "Arkadaşlarımla konuşup kermes fikrimi söyledim. Onlar da bana destek vereceklerini açıkladı. Yetkililerle konuyu paylaştık. Olumlu yaklaştılar. Şu an tüm hastane personeli kermeste çocuklar için bir araya geldi. Umarım onlar için iyi bir gelir toplayabiliriz" dedi.

'Kendi ellerimizle yaptık'
20 yıldır bu hastanede hemşirelik yapan Yasemin Tuncer, ilk defa böyle bir etkinlik gerçekleştirdiklerini ve ürünlerin hepsini sabah erken saatte yaparak, stantlara koyduklarını söyledi. Hastanenin bahçesinde kurulan stantların birinde ise hemşireler, oklavayla börek açarak ziyaretçilerin karşısına geçti. Gözleme standı ise kermese katılanların en çok uğradığı bölüm oldu. Türk Kızılayı Derneği Ankara Şubesi de kermeste hemşirelere destek vermek için stant açtı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hasta çocuklar için pasta börek yaptılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN