Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Işığı Başkent'te yeniden gördü

Çek Cumhuriyeti'nde yaşayan ve kör olma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Samanta Huzov adlı bebek, ışığı yeniden Başkent'te gördü

Giriş Tarihi: 19.5.2013
Başkent, yabancı hasta sayısında her geçen gün artış yaşıyor. 7'den 77'e şifa bulmak isteyen yabancılar, Ankara'ya akın ediyor. Kent, sağlık turizmi anlamında yabancı hastalara ev sahipliği yapıyor. Çek Cumhuriyeti'nden gelen 2 yaşındaki Samanta Huzov adlı bebek de Ankara'da şifa buldu. Dünyagöz Ankara Hastanesi'nde tedavi altına alınan bebek, kör olmaktan kurtuldu.

GÖRME SORUNU YOK OLDU

Ameliyatı gerçekleştiren Dünyagöz Ankara Hastanesi Retina Birimi Başkanı Doç. Dr. Coşar Batman, Çek Cumhuriyeti'nde yapmaya cesaret edilmeyen bir ameliyat için Samanta'nın Ankara'ya getirildiğini söyledi. Batman, "Bebeğimiz artık kullandığı lensleri takamaz hale gelmişti. Görme sorununu ortadan kaldırmak için İntraskleral Fiksasyonlu Lens İmplantasyonu ameliyatı yaptık. Özel dikişlerle lensi monte ettik. Kısa bir süre sonra da hastamızı taburcu edeceğiz" dedi.

Yabancı hasta akını
Dünyagöz Hastanesi Genel Koordinatörü Hüseyin Kılavuz, "Bu alanda yılda ortalama 30 bin yabancı hasta ağırlıyoruz. Almanya, Hollanda, Belçika'nın ardından Ortadoğu ve İskandinav ülkelerinden gelen hastalarda da artış var. 2013 sonunda 50 bin yabancı hastaya ulaşmayı hedefliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Işığı Başkent'te yeniden gördü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN