Fedakar öğretmenler

Mamak'ta görev yapan 5 öğretmen, okuldan arta kalan zamanda SBS'ye hazırlanan öğrencilere kendi evlerinde ders veriyor. Fedakar öğretmenler sayesinde öğrencilerin başarısı oldukça arttı

Giriş Tarihi: 1.6.2013
Bu öğretmenlerin elleri öpülür. Mamak Ege İlköğretim Okulu'nda görev yapan duyarlı 5 öğretmen, Seviye Belirleme Sınavı'na girecek son sınıf öğrencilerine okuldan arta kalan zamanlarda evlerinde ders veriyor. Hafta içi okul çıkışı öğrencileri kendi evlerine götüren öğretmenler kendi elleriyle yaptıkları yemekleri de çocuklara sunuyor. Öğretmenlerin çoğu hafta sonları da öğrencileri evlerine alıyor, onlarla vakit geçiriyor.

SINAV YAPILDI

Okul müdürü Nalan Çetin'in öncülüğüyle bir araya gelen öğretmenler, ilk olarak okulda sınav yaparak öğrencilerin başarı durumlarını belirlemiş. Öğrencileri başarı seviyesine göre gruplara ayıran öğretmenler, aileleri onay veren tüm çocuklara destek oluyor. 5 fedakar öğretmen sınavda ilk 10'a giren ve ders çalışmayı her şeyden çok isteyen 7 öğrenciyle özel olarak ilgileniyor.

"ONLARI ÇOK İYİ ANLIYORUM"
Bir yıl önce bu okula atanan Müdür Nalan Çetin, "Ben de Mamak'ta bir gecekonduda büyüdüm. Çok zor şartlarda okula gittim ve bir meslek sahibi oldum. Benim tek hayalim öğretmen olmaktı. Bunu başarmak için çok uğraştım. Şimdi bu çocuklarda kendimi görüyorum ve onları çok iyi anlıyorum. Bu nedenle onların eğitimine katkı sağlayabilmek için gönüllü öğretmenlerimle birlikte öğrencilerimizin eğitimine ağırlık verdik. Aralarından biri bile iyi bir okula yerleşse bu bizim en büyük ödülümüz olacak" dedi.

BAŞARIM ARTTI
Uzun zamandır öğretmenleriyle birlikte hem etüt saatlerinde hem de evde ders çalışan Doğukan Güngör, girdiği sınavlardaki net sayısının arttığını belirtti. Öğrencilerden Gizem Şeyda Korkut ise "Okula gitmek istemiyordum. Şimdi her şey değişti ve öğretmenlerimin sayesinde okula gidebilmek için dakikaları sayıyorum" dedi.

MÜDÜRDEN DESTEK
Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan'ın da büyük destek verdiği öğretmenler her hafta belirli günlerde bir araya geliyor. Eğitim gönüllüleri, çocukları evlerinde ağırlıyor. Evde yapılan etüt geç biterse ailelerine haber veriliyor ve öğrenciler öğretmenlerinin evinde kalıyor. Öğretmenler, kendi çocuklarına eğitim verir gibi sistemli bir şekilde öğrencilerini sınava hazırlıyor. Bir yandan da onlar için yemek pişirip, beslenmelerine dikkat ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fedakar öğretmenler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN