Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Baykal Saran Ödülü Işıtan'ın

Baykal Saran anısına verilen Yılın Tiyatro Sanatçısı ödülü, Cesaret Ana ve Çocukları adlı oyundaki rolüyle bu kez Sükun Işıtan'ın oldu

Türk tiyatrosunun usta isimlerinden Baykal Saran'ın anısına verilen Yılın Tiyatro Sanatçısı Ödülü, Ankara Devlet Tiyatrosu'nun 2012-2013 sezonunda sahnelediği Cesaret Ana ve Çocukları adlı oyundaki rolüyle Sükun Işıtan'ın oldu. Sanatçı, ödülünü, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Refik Ahmet Sevengil Tiyatro Kütüphanesi'ndeki törende tiyatro sanatçısı Rüştü Asyalı, tiyatro eleştirmeni Atilla Sav ve Gülen Saran'dan aldı.

"OYUNLARIYLA BÜYÜDÜM"

Asyalı, ödülün Baykal Saran'ın anısını ve ismini yaşatmanın yanı sıra onun sanatını genç kuşaklara tanıtmak amacıyla verildiğini belirterek, Işıtan'ı gösterdiği başarıdan dolayı kutladı. Işıtan da ödülün kendisini çok heyecanlandırdığını ifade ederek, "Baykal abi ve onun kuşağının oyunlarıyla büyüdüm. Bizler şanslıydık ki onların açtıkları yoldan yürüdük. Onun adına verilen bu ödülü almaktan da çok büyük bir onur duyuyorum" dedi. Baykal Saran Yılın Tiyatro Sanatçısı Ödülü daha önce Benian Dönmez, Durukan Ordu, Erdal Beşikçioğlu, Servet Pandur, Tolga Tekin ve Gülin Ersoy'a verilmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Baykal Saran Ödülü Işıtan'ın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN