Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nurol'da Hal-i Hazır sergisi

Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Bölümü lisansüstü öğrencilerinin düzenlediği sergi, sanatseverlerle buluştu

Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Bölümü'nden 17 öğrencinin hazırladığı "Hal-i Hazır" sergisi, Nurol Sanat Galerisi'nde açıldı. Galerinin daveti üzerine açılan sergi, fakültenin Dekanı Prof. Dr. Tansel Türkdoğan'ın ve birçok hocanın katılımıyla gerçekleşti. Sergiyle ilgili bilgi veren Türkdoğan, "Ankara'da kötü bir gelenek var. Yaz geldiğinde işler yavaşlıyor. Aksine sanatın mevsimi olmaz. Bunu İstanbul'da ve büyük resim galerilerinde görebilirsiniz" dedi. 28 Nisan'a kadar sürecek olan sergi pazar ve pazartesi günleri hariç her gün saat 11.00 ve 18.30 saatleri arasında ziyarete açık.

KADIN BAŞLI YILAN
Sergiyi hazırlayan lisansüstü öğrenciler, yurt içi ve yurt dışında birçok sergiye katılıyor. Bu durum için Türkdoğan, "Sanat durağan bir şey değil. Öğrenciler de bu nedenle sürekli yenileniyor. Birçok sergiye katılıyorlar" diye konuştu. Sergide Ümmühan Yörük'ün polar kumaştan tasarlayıp yaptığı 3 boyutlu insan figürlü paspas ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Dikkat çeken resimlerden biri ise Bahar Başak Üstel'in Yunan Mitolojisi'nden esinlenerek yaptığı kadın başlı yılan tablosu oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nurol'da Hal-i Hazır sergisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN