Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otobüs reklamları boyut değiştiriyor

Büyükşehir Belediyesi, otobüs reklamlarında yeni bir döneme başladı. Birçok duyuya hitap eden reklamlarda görüntü dışında ses ve koku da kullanılacak

Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü'ne bağlı otobüslerde yeni bir reklam dönemi başladı. Daha önce yalnızca afiş reklamlarıyla hizmet veren otobüsler artık yolcuların birçok duyusuna hitap edecek. Pilot uygulamayla otobüs içinde sesli reklam yayını başlatan yetkililer, yakın zamanda görüntülü, sesli ve kokulu reklamlar da yayınlayacak.

İLGİYLE KARŞ ILANDI
20 gün önce pilot uygulamayla hayata geçirilen Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü'ne bağlı otobüslerdeki sesli reklamlar, Başkentliler'in yoğun ilgisiyle karşılaştı. Önceden yolcuların yalnızca görme duyusunu harekete geçiren reklamları geride bırakmaya hazırlanan EGO yetkilileri, yeni reklam uygulamalarıyla kulağa ve burna da hitap edecek. Otobüslerde hem sesli hem de kokulu reklamlar yer alacak.

'Parfümler tanıtılacak'
Yeni uygulamayla ilgili SABAH Ankara'ya bilgi veren Büyükşehir Belediyesi BELYA Yönetim Kurulu Başkanı Avni Kavlak, vatandaşların uygulamayla karşılaştığında büyük şaşkınlık yaşadığını dile getirerek, "Reklam firmalarının talepleri doğrultusunda ürünlerin tanıtımı için farklı yöntemler uygulamaya başladık. Özellikle deodorant, parfüm üreten firmaların kokularını otobüslerde tanıtılabilir hale getirdik. Uygulamadaki ana hedefimiz Büyükşehir Belediyesi'ne gelir sağlayacak yeni alanlar oluşturmak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otobüs reklamları boyut değiştiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN