Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yoksullukla mücadele için bir araya geldiler

İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma Merkezi'nin düzenlediği "Yoksullukla Mücadele Yenilikçi Çözümler" çalıştayı yapıldı

Başkent, İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma Merkezi'nin (SESRİC) düzenlediği çalıştaya ev sahipliği yaptı. 27 ülkeden bakanlık yöneticileri ve uzmanların katılımıyla "ekonomik istatistik" çerçevesinde gerçekleştirilen etkinlikte, birlik ve beraberlik vurgusu da yapıldı. Çalıştaya katılan ülke temsilcileri, tarım ve gıda güvenliği, altyapı geliştirme, finansal erişim ve iş geliştirme gibi konularda çözüm önerileri sundu.
"DÜNYA KURTULMALI"

Dünya yoksulluğunun önlenmesi açısından büyük önem taşıyan çalıştay, Dünya Bankası, Uluslararası Gıda Politikası Araştırma Enstitüsü, OXFAM, Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu ve Tarım örgütü gibi birçok sivil toplum örgütlerine ev sahipliği yaptı. SESRIC Ankara Genel Başkanı Prof. Dr Savaş Alpay, "Yoksulluk büyük bir sorun. Sadece insanların yaşamıyla ilgili bir sorun değil. Ekonomi, politika, zayıf insan kaynakları gibi birçok alan yoksullukla alakalı. Amacımız birlik ve beraberlik çerçevesinde bunlara çözüm üretebilmek" dedi.

İSTİHDAM KONUŞULDU
Alpay, çalıştay ile belirlenen sorunların çözümlerini İslam İşbirliği Teşkilatı'na (İİT) üye ülkelere uyarlayarak istihdamın arttırılmasını sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Çalıştaya katılan birçok ülkenin üzerinde durdukları en önemli konulardan biri ise istihdam ve işsizlik sorunu oldu. İTT'nin yüzde 53'ünün genç nüfus olduğuna dikkat çekilen etkinlikte, çözüm projesi üretiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yoksullukla mücadele için bir araya geldiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN