Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Balgat'ta 'çöpkondu'

Gökdelenlerin yükseldiği Konya Yolu'ndaki görüntü kirliliği yaratan gecekondu yıkıldı. Eski yapıdan geriye kalan çöplerin temizlenmemesi ise tepki topluyor

Son yıllarda hem gökdelenlerin hem de yeni yapıların yükseldiği Balgat'ta görüntü kirliliği yaratan gecekondu uzun süren uğraşlar sonunda tarih oldu. Konya Yolu'ndaki Demir Köprü'nün hemen altında bulunan gecekondu, bölgenin hızlı gelişimine ayak uyduramadığı için yerle bir oldu. Gecekondudan ise geriye çöp yığınları kaldı. "Çöpkondu" görünümüne ise hem yoldan geçen vatandaşlar hem de sürücüler tepki gösterdi.

YOL büyütülüYOR
Çetin Emeç Bulvarı'nın Konya Yolu ile birleştiği yerde bulunan gecekondu yol genişletme çalışmaları nedeniyle yıkıldı. Nüfusun hızla arttığı geçiş bölgesi olan Çetin Emeç Bulvarı'nı rahatlatmak için gerçekleştirilen yıkımın ardından ortaya çıkan görüntü ise "tepki" topladı. Dağ gibi çöp yığınının bir türlü temizlenmemesi görüntü kirliliği yaratırken, bölgedeki işyerleri de duruma tepki gösterdi.

'Ankara'ya yakışmıyor'
Yaklaşık bir ay önce yol çalışmaları nedeniyle yıkılan gecekondu, bıraktığı kalıntılarla çevreye rahatsızlık veriyor. Bu durumdan şikayetçi olan çevredeki esnaf, çöplerin acilen temizlenmesi gerektiğini dile getirdi. Hafriyatların lazım olabileceği düşüncesi ile çöplerin kaldırılmadığını belirten vatandaşlar ise "Belediye buna acil bir çözüm bulmalı. Şehrin ortasında olmaması gereken bir durum. Ankara'ya yakışmıyor" diye konuştu.

Esra SÖYLEMEZ
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balgat'ta 'çöpkondu'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN