Protokol Yolu'nun en prestijli parkı

Pursaklar Belediyesi, Şehit Salim Akgül Parkı'nı tamamlayarak vatandaşların hizmetine sundu. Park, Protokol Yolu'nun en prestijli projelerinden biri olarak dikkat çekiyor

Giriş Tarihi: 2.10.2013
Şehit Salim Akgül Parkı, Pursaklar'da hizmete girdi. Protokol Yolu üzerinde 9 bin 700 metrekarelik alana sahip olan park, yeni görünümüyle hem dikkat çekiyor hem de halkın büyük beğenisini kazanıyor. Pursaklar'ın yeni şehir meydanını oluşturan parkta halkın güvenle su tüketebileceği çeşmeler de bulunuyor.

İYİ SU ÇEŞMESİ
Pursaklar Belediyesi, ilçenin simgesi haline gelen "İyi Su Çeşmesi"ni de parkta hizmete açtı. Suyu arsenikten arıtarak kullanıma açan belediye, halka temiz ve ücretsiz su imkanı da sundu. Halkın büyük takdirini toplayan projeler ilçeye yeni bir görünüm kazandırdı. Selçuklu ve Türk mimarisi ile tasarlanan proje, sosyal tesis ve park amacıyla da kullanılıyor.

YENİ BİR GÖRÜNÜM
Sosyal tesis içerisinde 700 kişilik 1 adet yarı açık anfi, 30 metrekarelik 4 adet seyir kulesi, 60 metrekarelik 6 adet el sanatları sergisi mekanları, 23 metre yüksekliğinde 1 adet saat kulesi, 120 metrekare oturma salonu bulunuyor. Bunların yanı sıra park 4 adet süs kulesi, Osmanlı çeşmesi, yürüyüş yolları ve süs havuzları ile yeni bir görünüme kavuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Protokol Yolu'nun en prestijli parkı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN