Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mamak, sporun merkezi olacak

Giriş Tarihi: 24.10.2013

İlçeyi çağdaş bir görünüme kavuşturmak için çalışan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Modern, sporun başkenti olan bir Mamak hayalimdi. Emin adımlarla bu hayale doğru ilerliyorum" dedi

BAŞLARKEN...
SABAH Ankara 2014 yerel seçimleri öncesinde belediye başkanlarının nabzını tutuyor. Göreve geldikleri 2009'dan bu yana yapılan çalışmaları, projeleri ve ilçeye dair hayallerini dinledik başkanlardan… Görev süreleri içinde yaşadıklarını kaleme aldık. Tüm içtenlikleri ile geçmiş ve geleceği SABAH Ankara'ya anlatan başkanların bilinmeyenleri ve sürprizlerine tanıklık ettik.

Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla Türkiye'ye örnek olan Mamak, adını geleceğe altın harflerle yazdırmak istiyor. İlçenin üstüne yapışan "gecekondu semti" unvanını "dönüşümün merkezi" haline çeviren Mamak Belediyesi ise farklı projelerle akıllardaki Mamak algısını değiştirmeyi hedefliyor. 2009 yerel seçimlerinde seçilen AK Partili Belediye Başkanı Mesut Akgül, göreve başladığı günden bugüne kadar geçen sürede "İlçenin kaderini nasıl değiştirebilirim" sorusuna yanıt bulduğunu ve bunu hayata geçirmek için çalıştığını anlatıyor.

SAMİMİYETİN ADRESİ
SABAH Ankara Yayın Yönetmeni Osman Altınışık ve Reklam Satış Grup Koordinatörü Umut Erel ile ziyaret ettiğimiz Mesut Akgül, yeniden aday adayı olduğunu belirterek Mamak'ı daha modern ve çağdaş bir görünüme kazandırmanın gayreti için uğraştıklarını kaydetti. Mamak'ı 'samimiyetin, paylaşımın adresi' şeklinde tanımlayan Akgül, ilçenin sporla anılmasını istediklerini de vurguladı. Mamak Spor Salonu, Mamak Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi, Başak Spor Salonu ve Mamak Şehir Stadı ile sporun da adresi olmak istediklerini anlatan Akgül, "Sadece Mamaklı'nın değil, tüm Ankaralılar'ın dikkatini çekeceği projelerimiz var" dedi. İşte Mesut Akgül'ün Mamak için düşündükleri ve görev süresince öne çıkan çalışmaları…

YAPAMADIĞIM PROJE YOK
Göreve başladığınızda Mamak ile ilgili öncelikle yapılmasını istediğiniz ne vardı? 5 yıllık süre içinde düşüncenizi gerçekleştirdiniz mi?

Mamak yıllarca çöplüğü, gecekondusu ve cezaevi ile anıldı. Bu algıyı değiştirmek için göreve talip olduk. 5 yıllık süreçte genel algıyı değiştirmekle birlikte modern ve çağdaş bir Mamak algısı oluşturduğuma inanıyorum.
Mamak ile ilgili en büyük hayaliniz nedir?
Ankara'nın tercih edilen, yeşil alanların yoğun olduğu, sporun başkenti bir Mamak, kültür ve sanatın modern mimari ile buluştuğu, yaşanabilir bir Mamak hayalimdi. Yaptığımız yatırımlar ve kentsel dönüşüm projeleri sayesinde bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz.
Yapmak isteyip de yapamadığınız bir proje var mı?
Yapmak isteyip de yapamadığım hiçbir projem yok.

ARKADAŞINA GÖNDER
Mamak, sporun merkezi olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN