Ankara'nın kalbi ve başkenti: Çankaya

Çankaya'yı 'Başkent içindeki başkent' olarak tanımlayan Belediye Başkanı Bülent Tanık, ilçenin 40-50 yılını kapsayacak çalışmalara imza atmak istiyor

Giriş Tarihi: 31.10.2013
Kızılay'daki bakımsız görüntüsüyle dikkat çeken eski SSK binasını satın alarak hizmet binasına dönüştüren Çankaya Belediyesi'nin 4.5 yıllık Başkanı Bülent Tanık, yerel seçimler için yeniden aday adaylığını açıkladı. İlçeyi, 'Başkent içindeki başkent' olarak tanımlayan, Ankara'nın kalbi olduğuna dikkat çeken Bülent Tanık, başkanlık koltuğuna ikinci kez oturduğu takdirde ilçenin 40-50 yılını kucaklayacak projelere imza atacaklarını söyledi. Son 5 yılda Çankaya Belediyesi'ni borçlardan kurtaran, sosyal sorumluluk projeleriyle ödüller alan Bülent Tanık, SABAH Ankara Yayın Yönetmeni Osman Altınışık, Reklam Satış Koordinötürü Umut Erel ve bana çalışmalarını anlattı…

En iyi sosyal sorumluluk projesi

Göreve başladığınızda Çankaya ile ilgili öncelikle yapılmasını istediğiniz ne vardı? 5 yıl içinde düşüncenizi gerçekleştirdiniz mi?
* 29 yıllık özlemi sona erdirerek belediyemize eski SSK işhanını satın alarak ve kapsamlı biçimde yenileyerek kent merkezinde büyük bir hizmet binası kazandırdık. Belediyemizin gayrimenkul varlığını 3 kat artırdık. Maltepe AVM'nin yüzde 57'lik hissesini satın aldık. Burayı "Çankaya Çarşı" adıyla bir kültür-sanat merkezi ve doğal ve elişi ürünler pazarı olarak düzenliyoruz. Borçlarımızı azalttık. 101 yeni park yaptık bu sayıyı bu yılsonunda 120'ye ulaştıracağız. 740 bin metrekarelik bir alanı kapsayan Bademlidere Rekreasyon Alanı'nın yapımına da etap etap başladık. Bu park tamamlandığında, Ankara'nın en büyük yeşil alanı olacak. Çocuk Oyun Sokakları ve 1000 Çocuk Korosu ile çocuklara verdiğimiz sözleri de yerine getirdik. 16 oyun sokağını tamamladık. 8 çocuk gündüz bakımevi ve etüt merkezini 11'e çıkardık. 4 gündüzbakımevemizin de yapımı sürüyor.Yüksel Caddesi ile Konur, Karanfil sokaklarda yaya yolu düzenlemeleri hayata geçirdik. Sakarya Caddesi'ni de baştan aşağı yenilemeye başladık. Yaşlılarımıza yönelik 100+ Yaş Kulübü adında bir sosyal ve kültürel merkez yaptık. Çankaya Belediyesi Sosyal Projeler Merkezi'ni hizmete açtık. Ahşap Çocuk Oyuncakları Atölyesi, (ÇAÇOY) Sağlıklı Kentler Birliği tarafından "En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi" ödülüne layık görüldü. Şu an kent merkezinde Galeri Kara, Galeri Uray, Çankaya Müze ve Çankaya Çarşı adını verdiğimiz eski Maltepe AVM içinde çok sayıda yeni kültür ve sanat merkezi hizmet veriyor. Onurlu Tokluk ve Düzenli Beslenme için Kır-Kent Kardeşliği Projesi'nde de çok önemli mesafeler aldık. Doğa Turizmi Projesi'ni hayata geçirdik.
Çankaya ile ilgili en büyük hayaliniz nedir?
* Çocukların, engellilerin, kadınların, yaşlıların, tüm canlıların doğal ortamı teneffüs ederek rahat, huzurlu, özgür, refah içinde ve mutlu biçimde yaşadığı bir kent ortamı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'nın kalbi ve başkenti: Çankaya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN