Şaşmaz esnafı hurdalardan dertli

Şaşmaz Oto Sanayi Sitesi'ndeki kaderine terk edilmiş araçlar, Şaşmaz esnafının başına dert oldu. Esnaf, araçların acilen kaldırılmasını istiyor

Giriş Tarihi: 12.11.2013
Şaşmaz Oto Sanayi Sitesi'ndeki sahipleri tarafından terk edilen hurda araçlar esnafının başına dert oldu. Esnaf, park yeri bulmamaktan, bu araçların trafik kazalarına neden olmasından hatta güvenlik sorunları oluşturmasından şikayet ediyor. Araçların bir an önce kaldırılmasını isteyen ancak çağrılarına bir cevap alamayan esnaf sıkıntılarının çözülmesini bekliyor.

"BAŞIMIZA KALDI"
Oto Sanayi Sitesi'nde 20 yıldır elektrik ustası olarak çalıştığını söyleyen Hacı Mehmet Benek, 10 yıldır hurda araçların kendilerine ayak bağı olduğunu aktardı. Benek, "2000'li yılların başında çıkartılan teşvik ile hurda araçlar devlet tarafından trafikten kaldırıldı. Bu hurda arabaların sahipleri de tekrardan böyle bir kanunla arabalarından kurtulmayı bekliyor. Buraya tamir olmak için gelip de tamir edilmeyen arabalar da bizim başımıza kalıyor" dedi.

'Otopark parası vermemek için'
Arabalardan kurtulmak için Oto Sanatkarları Derneği'ne gerekli müracaatı yaptıklarını söyleyen Hacı Mehmet Benek, "On yıldır bu arabalar azalacağı yerde sürekli artıyor. Artık iş başa düştü dedik ve derneğe şikayetimizi bildirdik. Onlar da belediye ile birlikte araçları kaldırmak üzere camlarına tek tek numaralar yazdılar. Bu olayın üzerinden yaklaşık iki yıl geçti ancak hala kaldırılmadı. Duyduklarımıza göre onlar da park yerine para vermemek için arabaları burada bekletiyorlarmış" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şaşmaz esnafı hurdalardan dertli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN