Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kimsesizler Oteli soğuktan koruyor

Giriş Tarihi: 14.12.2013

Havaların soğumasıyla Valilik, sokakta yaşayan kimsesizler için Ulus'ta barınacakları, karınlarını doyuracakları bir otel kiraladı

Ankara Valiliği kimsesiz ve sokakta yaşayan vatandaşları Ulus'taki Kimsesizler Oteli'ne yerleştiriyor. Vali Yardımcısı Turan Atlamaz, "Kimsesizlerin Kimsesi" projesi kapsamında her yıl valiliğin sokakta yaşayanları otelde misafir ettiğini, karınlarını doyurduğunu, tedavilerini yaptırdığını belirterek yaşlıları huzurevlerine ve bakım evlerine yerleştirdiklerini söyledi.

86 KİŞİYE TEDAVİ

Atlamaz, "Bu gece sokakta yatan kardeşlerimizden misafir olan 152 kişi vardı. Bunların arasında kimlikleri olmayanlar var. Öncelikle kimliklerini çıkarıyoruz. Sağlık ekibi muayenelerini yapıyor, tedavilerini başlatıyoruz. 179 kişi huzurevine yerleştirildi. 57 kayıp, ailesine teslim edildi. 86 kişinin de hastanelerde tedavisi sağlandı. 11 kişiye protez yapıldı. 21 kişinin ameliyatı gerçekleştirildi. 91 kişinin kimliği çıkarıldı. Sosyal güvencesi olmayan 153 kişiyi de sağlık sigortası sağlandı" dedi.

155 veya 183'ü arayın
Kasım ayının başlangıcından mayısın sonuna kadar otelde kimsesizleri misafir etmeye başladıklarını dile getiren Turan Atlamaz, "Vatandaşlar 155 veya Alo 183'ü ücretsiz arayarak kimsesizlerle ilgili ihbarda bulunabilir. Ekiplerimiz hemen harekete geçiyor" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kimsesizler Oteli soğuktan koruyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN