Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Stratejistler 'Sahipkıranlar' arayışında

Ankaralı idealist uzmanlar, "Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi"ni kurarak hayata geçirdi

Giriş Tarihi: 26.12.2013
Ankara, idealist genç uzmanların kurduğu bir sivil toplum kuruluşuna daha ev sahipliği yapmaya başladı. Aralık 2012'de platform oluşturarak bir araya gelen, her biri alanında uzman gençler, "Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi"ni (SASAM) kurarak faaliyetlerine dernek çatısı altında devam etme kararı aldı.

NEZAKET ZİYARETİ

9. yıldönümü dolayısıyla SABAH Ankara'ya nezaket ziyaretinde bulunan SASAM Yönetim Kurulu Üyeleri, merkezin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Oluşumun bir stratejik araştırma merkezi olduğunu anlatan üyeler, Sahipkıran'ın da Jüpiter ve Zühre Yıldızı aynı hizadayken dünyaya gelen kişilere atfedilen bir sıfat olduğunu aktardı.

93 ÜLKE TAKİP EDİLİYOR

SASAM olarak yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının sorunlarına çözüm üretebilmeyi amaçladıklarını söyleyen üyeler, şu ana kadar ABD, İngiltere, Hollanda, Kırgızistan ve Filipinler'den çalışmalarına destek verecek Türk vatandaşlarına ulaştıklarını kaydetti. Türkiye'den de 40'ın üzerinde gönüllüden destek aldıklarını ifade eden üyeler, "www.sahipkıran. org" adresinden 93 farklı ülkeden ziyaretçiye hizmet verdiklerini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Stratejistler 'Sahipkıranlar' arayışında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN