Amin/Amen sergisi Cer Modern'de açıldı

Güneydoğu'da yüzyıllardır bir arada yaşayan dinleri konu alan "Amen/Amin, Güneydoğu Anadolu'da İnançlar ve İnanışlar" sergisi Cer Modern'de açıldı

Giriş Tarihi: 28.1.2014
Güneydoğu Anadolu'da İnançlar ve İnanışlar Fotoğraf Sergisi "Amin", Cer Modern'de açıldı. Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği (AFSAD) işbirliğinde 15 fotoğraf sanatçısının 14 yılda hazırladığı 763 fotoğraf, 9 Şubat'a kadar Başkent'te sergilenecek.

İNANÇ ZENGİNLİĞİ SERGİLENİYOR
Fotoğraf projesine hayat veren GAP İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, "Birçok dine ve medeniyete ev sahipliği yapmış Güneydoğu'nun zenginliğini gösteren fotoğraf sergimize tüm Ankaralılar'ı bekliyoruz" dedi. Karahocagil, projeyle antik inançlardan bugün hala varlığını sürdüren Süryanilik, Ezidilik, Musevilik, Hıristiyanlık ve İslamiyet'e kadar bölgenin inanç zenginliğini sergilediklerini söyledi.

BU HOŞGÖRÜYÜ TÜM DÜNYA GÖRSÜN
Güneydoğu Anadolu'da yüzyıllardır bir arada yaşamış dinlerin fotoğraf karelerine taşındığını ifade eden Sadrettin Karahocagil, "Bu inançlar burada yüzyıllardır iç içe ve kardeşçe yaşıyor. Biz bu çalışmayla bunu tüm dünyaya göstermek istiyoruz. Sergimiz şimdilik 9 Şubat'a kadar Ankara'da olacak. Daha sonra İstanbul'da ve imkan dahilinde yurt dışında sergiler açmayı düşünüyoruz. Bölgemizdeki bu zenginliği ve hoşgörüyü tüm dünyanın görmesini istiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Amin/Amen sergisi Cer Modern'de açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN