Türkiye'nin en iyi haber sitesi

havasında bir film

Yakında vizyona girecek "Yolunda A.Ş. Çinçin Bağları Hikâyesi" filminin yönetmeni Emre Bulduk ve başrol oyuncusu Erdağ Yenel, heyecanlarını SABAH ile paylaştı

Ankara havasında bir film
İnternet üzerinden yayınlanan "Yolunda A.Ş.-Bir Dümeni" dizisinin fenomen karakteri Fehmi Kır ve arkadaşları, beyazperde hayalini sonunda gerçekleştiriyor. Ankara'nın varoş semti Çinçin Bağları'nda başlarından geçen olayları mizahi bir üslupla anlatan Emre Bulduk ve Erdağ Yenel, "Yolunda A.Ş. Çinçin Bağları Hikayesi" adını verdikleri filmin 1 Mayıs'ta gösterime gireceğini söyledi. Filmde Cezmi Baskın ve Tuna Orhan da rol alıyor.

Mekan, öykü ve kahramanlar kimler oldu?
Yolunda A.Ş. Çinçin Bağları Hikayesi, yavaş yavaş gerilerde kalmaya başlayan mahalle kültürünü ve ona duyulan özlemi, günümüzde bir bölümü kentsel dönüşüme uğramış bir bölümü varlığını koruyan mahallelerinden Çinçin üzerinden anlatan bir filmdir. Bu mahallede yaşayan üç arkadaşın, Fehmi, Ramo ve İbo'nun mahallenin geleceğini ilgilendiren olaylara müdaheleleri ve giriştikleri çabalar, değişen yaşamın karakterler üzerindeki etkileri filmi oluşturan ana öğelerdir.

Neden Çinçin'i tercih ettiniz?
Çinçin, 70 senenin üzerinde geçmişiyle, gecekondu nüfusunun yoğunluğuyla ve yaşam koşullarının getirdiği sıkıntılarla sadece Ankara'da değil, Türkiye'de de çok fazla bilinen, sözü edilen bir mahalle. Senaristimiz ve oyuncumuz Hasan Göktaş, Çinçin doğumlu. Mahalleyle ilgili çalışmaları önceden de vardı. Doğma büyüme Çinçinli olan ve ekibe mahalleli olup da güç veren diğer oyuncumuz İbrahim Aymergen'in de dahil olmasıyla proje olgunlaştı.

Yeni karakterler kimler?
Daha önce diziden de izleyicilerin tanıdığı Fehmi Kır, Ramo, İbo, Tek Kat Mehmet ve Berber Ercü filmde de aynı şekilde yer alacaklar. Fakat var olan kadronun yanına, usta, deneyimli ve tanınmış birçok oyuncu da eklenmiş oldu. Teneke Cevdet karakteriyle Cezmi Baskın, Gazi Yolalır karakteriyle Tuna Orhan, Fişek Necla karakteriyle Defne Yalnız, Muhtar Hüseyin karakteriyle Hüseyin Elmalıpınar ve Tamer karakteriyle Gökay Müftüoğlu da filmin ana karakterleri olarak projeye dahil oldular.
Dizi ve sinema sektörü Ankara'yı merak ediyor

Son dönemde sinema ve dizi sektörünün Ankara'yı tercih etmesini nasıl değerlendiriyorsunuz? İstanbul uzun yıllardır sinema ve dizi üretimlerinin merkezi halindeydi. Hala da öyle. Ancak son dönemde İstanbul'un dışında, daha yerel tonlarda çekilen birçok proje önemli başarılar elde etti. Ankara da ülkenin büyük şehirlerinden olmasına rağmen, yerel tonunu çok fazla koruyan, kendine has yaşantısı ve şehir yapısıyla merak edilen de bir şehir. Genel olarak onun bir yansıması var.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara havasında bir film
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN