Bahçelievler Camisi'nde Paralel tezgah

Giriş Tarihi: 21.3.2015
Bahçelievler Camisi'nde Paralel tezgah

Paralel örgüt 5 milyon TL'lik gayrimenkule sahip olan Bahçelievler Camisi'nin dernek yönetimini ele geçirdi

'nın en işlek caddelerinden 7. Cadde üzerinde bulunan Bahçelievler Camisi'nin yönetimi Paralel Yapı'ya yakın kişilerce ele geçirildi. Dernek yönetimi camiye ait 5 milyon TL değerinde ve yılda yaklaşık 780 bin TL kira getirisi olan gayrimenkulü satmak için harekete geçti. Yönetim Kurulu kararı ile mülklerin satış hakkını eline geçiren dernek yönetiminin, öğrenci yurdu yapmak istendiği arsanın bir bölümünü satın aldığı iddia edildi. Duruma tepki gösteren cami cemaati toplanan bağışlarla zaman içerisinde satın alınan mülklerin satılmamasını istiyor.

30 ÜYEYLE YÖNETİMİ ALDILAR

Gülen örgütüne yakın isimler, lüks mağaza ve dükkanların bulunduğu 7. Cadde'nin merkezinde olan Bahçelievler Camisi'nin dernek yönetimini ele geçirmek için 4 yıl önce harekete geçti. Paralel örgüt caminin gelirine konmak için kendisine yakın 30 ismi dernek yönetimine soktu. Dört yıl önce yapılan seçime katılan 30 kişi yönetime girerek caminin mülkleri üzerinde söz sahibi oldu. Gülen Örgütü böylece 5 milyon TL'lik mülklerin kullanımı hakkında büyük bir yetkiye kavuştu.

CAMİNİN CEMAATİ DE HUZURSUZ

1948 yılında yapılan Bahçelievler Camisi cemaati zaman içerisinde topladığı bağışlarla camiye 7. Cadde üzerinde 2 dükkân ve 3 adet daire satın aldı. Yılda yaklaşık 780 bin TL kira geliri olan caminin derneğini 4 yıl önce ele geçiren Paralel Yapı'ya yakın olduğu iddia edilen isimlerin vatandaşların yardımları ile alınan gayrimenkulleri satıp kendilerine yurt yapacak olması cami cemaatini de huzursuz etti.

YURT İÇİN 100 METREKARE TAMAM
İddiaya göre yurdun yapılacağı arsayı satın alabilmek için çeşitli girişimlerde bulunan dernek yönetimi, 30 ortaklı arsanın 100 metrekaresini satın aldı. Geri kalan bölümü satın alabilmek için paraya ihtiyacı olan dernek yönetiminin, Bahçelievler Camisi'ne ait gayrimenkullerin satış hakkını ele geçirdiği ve bunu cami yönetimi karar defterine de işlediği ortaya çıktı.

260 ÖĞRENCİ BURS ALIYOR
Bahçelievler Camisi'ne ait gayrimenkullerin kira getirisinden yaklaşık 260 öğrenciye burs verildiği ve bursların yıllık 400 bin TL'ye denk geldiği öğrenildi. Ayrıca cami yönetimini ele geçirdiği iddia edilen paralel yapıya yakın isimlerin camiye yakın bölgede oturmadığı ortaya çıktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçelievler Camisi'nde Paralel tezgah
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN