Türkiye'nin en iyi haber sitesi

16. Sokak'ta hırsız kâbusu

Giriş Tarihi: 3.5.2015
16. Sokak'ta hırsız kâbusu

Çankaya'nın Emek semtindeki tek polis merkezinin bulunduğu sokak ve çevresinde hırsızlık olayları bitmek bilmiyor. Üniversite öğrencilerinin yaşadığı evlere yönelik gerçekleşen hırsızlık olayları, bölgede yaşayanların korkulu rüyası haline geldi

Son 1 ay içerisinde 25 evin soyulduğu sokakta hırsızlık olayının son kurbanı Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi olan Azerbaycan vatandaşı öğrenciler oldu. Evde ders çalıştıkları sırada eve giren hırsız genç kızlardan birinin çantasını ve cep telefonunu çalarak kaçtı. Korkuya kapıldıklarını belirten öğrenciler, " Polis merkezinin bulunduğu sokakta bunları yaşamak bizi korkutuyor"dedi.

BİR AYDA 25 EV SOYULDU
Çankaya İlçesi Emek Mahallesi'nde iddiaya göre özellikle üniversite öğrencilerinin yaşadığı evlere yönelik hırsızlık olaylarında artışlar yaşanmaya başladı. Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi'nden öğrencilerin yoğun olarak yaşadığı mahallede son bir ay içerisinde yaklaşık 25 eve hırsız girdi. Hırsızlık olaylarının ise mahallenin tek karakolu olan Bahçelievler Polis Merkezi'nin bulunduğu 16. Sokak ve çevresinde yaşanması dikkat çekti.

EVDEYKEN HIRSIZ GİRDİ
Mahallede adeta öğrencilerin kabusu haline gelen hırsızlık olaylarının son kurbanı ise Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okuyan 3 kız öğrenci oldu. 3 Azerbaycan vatandaşı kız öğrencinin evde ders çalıştığı sırada eve balkondan giren hırsız genç kızlardan birine ait çanta ve cep telefonunu çalarak kapıdan kaçtı. Yaşadıkları korku dolu anları anlatan Tıp Fakültesi 5. Sınıf öğrencisi 24 yaşındaki Aydan Piriyeva, " Ders çalıştığımız sırada bir anda kapı sesi duyduk. Hepimiz yan yana olduğumuzdan eve hırsız girdiğini düşündük. Korkudan odadan çıkamadık ve hemen polisi aradık. Polis gelene kadar odada bekledik. Daha sonra polis geldiğinde içerisinde cüzdan ve bir miktar para bulunan çantanın yanı sıra cep telefonunun çalındığını fark ettik. Hemen evimizin sokağında polis karakolunun olmasına rağmen eve hırsızın girmesi bizi korkutuyor" şeklinde konuştu. Türkiye'de staj için bulunan Fidan Hacıyeve, " Olay esnasında çok korktuk. Biz evdeyken balkondan giren hırsız eşyaları çalıp kapıdan kaçtı. Kabus gibi anlardı. İyi ki hırsız ile karşı karşıya gelmedik" dedi. Son dönemlerde mahallede hırsızlık olaylarının çokça yaşarmaya başlandığını belirten mahalle sakini Yazar Osman Yazıcı, " Son bir ay içerisinde bu bölgede yaklaşık 25 eve hırsız girdi. Bu hırsızlık olayları ise genellikle öğrenci evlerine yönelik gerçekleşiyor. Burası üniversite öğrencilerinin yoğun yaşadığı bir semtdir. Sokağın içerisinde polis merkezi olmasına rağmen bu olayların sık yaşanması öğrencileri huzursuz etmeye başladı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
16. Sokak'ta hırsız kâbusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN