Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Metroya entegre kent meydanı

Giriş Tarihi: 17.9.2015
Metroya entegre kent meydanı

Büyükşehir Belediyesi, yakın zamanda tamamlanması beklenen Keçiören Metrosu'nun "tacı" olarak nitelendirilen dev kent meydanını metronun açılacağı yılsonuna kadar yetiştirmek için seferberlik başlattı

Ankaralıların yıllardır tamamlanmasını beklediği Keçiören Metrosu'nda sona gelinirken Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı ilçeye dev bir kent meydanı yapımı için kolları sıvadı. Keçiören Metrosu'nun son durağı olan Gazino İstasyonu'na yapılacak meydanda 3 bin 500 metrekare yeşil alan, amfi tiyatro, miting ve tören alanları da bulunacak. Çalışmaları tüm hızıyla devam eden ve yakın bir zamanda açılması planlanan Keçiören Metrosu ve meydanı ile ilçe yepyeni bir hal alacak.

DEĞERİ KATLANACAK
Keçiören Belediyesi ve Keçiören Kaymakamlığı'nın da bulunduğu bölge, metro istasyonu ve meydanın tamamlanması ile Ankara'nın en önemli noktalarından biri haline gelecek. Yıllardır trafik ve keşmekeşlikle mücadele eden Keçiören, iki önemli projenin tamamlanması ile değerini 3 katına çıkaracak. Tamamlandığında trafiğe kapatılacak olan bölgeye ring seferleri konularak trafiğin rahatlatılması planlanıyor. Keçiören Metrosu'na Büyükşehir Belediyesi tarafından başlanmış ancak daha sonra imzalanan protokolle inşaat Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na devredilmişti.

ANKARA'NIN EN BÜYÜK MEYDANI OLACAK
Ulus Tarihi Kent Merkezi projesinin yanı sıra kentte halkın nefes alabileceği yeni alanlar oluşturmaya çalıştıklarını ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, "Keçiören yaşayan nüfus bakımından Ankara'nın en kalabalık ilçelerinden biri. Buraya Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleştirme Bakanlığı tarafından yapılan ve yılsonunda açılması planlanan Keçiören Metrosu ile ilçe rahat bir nefes alacak. Biz de buraya yeni bir kent meydanı yaparak ilçeye tam anlamıyla bir neşter vurmuş olacağız. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan dev kent meydanını Keçiören Metrosu ile aynı anda bitirmeyi hedefliyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Metroya entegre kent meydanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN