Mimarlar Odası'na anıt tepkisi önce Güvenpark'a wc yapın!

Giriş Tarihi: 21.10.2015
Mimarlar Odası'na anıt tepkisi önce Güvenpark'a wc yapın!

Demokrasi Meydanı'na yapılacak anıt için Mimarlar Odası'nın yarışma düzenlemesine tepki gösteren Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, "Önce Güvenpark'ın tuvaletini yapın" dedi

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara'da bombalı patlamanın yaşandığı "Demokrasi Meydanı"na yapılacak anıt için Mimarlar Odası'nın yarışma düzenleme açıklamasına Twitter hesabından tepki göstererek, "Mimarlar Odası, Demokrasi Meydanı'ndaki anıt için yarışma açacakmış. Hadi oradan. Haddinizi bileceksiniz" dedi.

"KAPASİTENİZİ ÖLÇECEĞİZ"
Başkan Gökçek, Ankara'da 102 kişinin ölümüyle sonuçlanan patlama sonrası, Büyükşehir Belediye Meclisi'nin, Gar önündeki meydana "Demokrasi Meydanı" adını verdiğini ve buraya bir anıt yapılması yönünde Fen İşleri Daire Başkanlığı'nı görevlendirdiğini hatırlattı. Gökçek, bulvar, cadde ve meydanlarda yetkinin Büyükşehir'de olduğunu belirterek, kaldırım seçmek için bile Mimarlar Odası'na izin verilmeyeceğini bildirdi. Mimarlar Odası'nın kapasitesinin ölçümü için Güvenpark içine WC projesi hazırlama önerisini de yineleyen Gökçek, ancak Güvenpark projesinin tamamlanmasından sonra diğer projeleri düşünebileceklerini belirtti. Gökçek, Twitter hesabından şu görüşleri paylaştı: "Mimarlar Odası, Demokrasi Meydanı'ndaki anıt için yarışma açacakmış. Hadi oradan. Haddinizi bileceksiniz. Deseniz ki, 'Ne olur müsaade edin, kaldırımı biz seçelim'. Size o imkanı bile vermeyiz. Çünkü hem zihniyetiniz yanlış hem de sanat yönünüz yok. Önce Güvenpark tuvalet projesini yapacaksınız. Ben ve personelim, sizin projenizi beğenecek. Başka şeyleri sonra düşüneceğiz. Anladınız mı?"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mimarlar Odası'na anıt tepkisi önce Güvenpark'a wc yapın!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN