Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mimarlar Odası ve CHP'liler nerede?

Giriş Tarihi: 25.10.2015
Mimarlar Odası ve CHP'liler nerede?
30 dönümlük arazi üzerindeki ağaçları kesen ODTÜ yönetiminin, katliamları öğrenciler uyuduktan sonra gece geç saatlerde yaptığı öğrenildi

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise böylesi büyük bir ağaç katliamı karşısında sessiz kalan CHP'liler ve Mimarlar Odası'nı topa tuttu

Türkiye'nin pekçok kentinin ağaçların bahane edilerek yakılıp yıkıldığı Gezi olaylarına destek veren ODTÜ'de ikinci kez yapılan ağaç katliamını SABAH ortaya çıkardı. Aralık 2014'te Eymir Gölü etrafında 40 kavak, 45 söğüt, 10 akçaağaç ve dişbudak türü ağaçları kesen ODTÜ yönetiminin yaptığı katliam fotoğraflarla belgelendi. Kampus içindeki TÜBİTAK Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü binasının hemen arkasındaki ağaçlık alanda yeni bir bina yapmak için yüzlerce ağaç feda edildi.

GECE KESİYORLAR

ODTÜ yönetiminin yaptığı ağaç katliamı ile ilgili ilginç bir gerçek de ortaya çıktı. Çevreye duyarlı öğrencilerin tepkilerinden çekinen ODTÜ yönetiminin ağaç kesim işini gece saatlerinde öğrencilerin kampusu boşalttıktan sonra yaptığı öğrenildi. Yaklaşık 30 dönümlük arazi üzerinde üniversitenin yüzlerce ağacı kestiği ifade edilirken ekiplerin dozerlerle gece-gündüz bölgede çalıştığı tespit edildi. Yaklaşık 2 yıl önce Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından kamunun yararı için yapılan 1071 Malazgirt Bulvarı'nın yapımına karşı çıkan CHP'li Milletvekilleri, Mimarlar Odası ve ODTÜ'deki sol marjinal grupların her iki katliama karşı da sessiz kalmaları dikkat çekti.

'AMACINIZ KAOS ÇIKARTMAK'
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Bir avuç çalı çırpı için Malazgirt 1071 Bulvarı'nı yaptığımızda ortalığı aya kaldıran CHP'li Milletvekilleri, Mimarlar Odası ve ODTÜ'lü marjinal gruplar, bakın ODTÜ'nün içinde üniversite yönetimi yüzlerce ağacı katletti. Neredesiniz? Sizin gayenizin ağaç falan olmadığı, doğrudan doğruya kaos ve anarşi çıkarmak olduğu net olarak ortaya çıktı. ODTÜ'ye tepki koymadığınız için samimi değilsiniz. Bu yüzden utanmalısınız" diye konuştu.

'İKİ YÜZLÜSÜNÜZ'
ODTÜ yönetimini de sert bir dille eleştiren Başkan Gökçek şöyle devam etti: "ODTÜ yönetimine de iki çift sözüm var. kendileri ağaç katliamı yapınca 'zaruretten' Ankara Büyükşehir Belediyesi halkın yararı için yapınca 'katliam' oluyor. ODTÜ yönetimi ağaç katliamını gelenek haline getirmiştir. Bilindiği gibi en son Eymir Gölü'nde yapılan katliamda 50 yıllık ağaçlar kesilmiştir. Acımadan kesiyorlar. Herhangi bir zaruret olmadan, geceleri kimse görmesin diyerek ağaç kestiğiniz için ağaç katili sizsiniz. Yazıklar olsun. Samimi değilsiniz. İki yüzlüsünüz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mimarlar Odası ve CHP'liler nerede?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN