'Akropol Termal Mega Kent' Beypazarı'na vizyon kattı

Akropol, Beypazarı'nda hayata geçirdiği 'termal şehir' projesi ile Avrupa ve Türkiye'nin en büyük termal tatil şehrini kurdu

Giriş Tarihi: 12.11.2015
'Akropol Termal Mega Kent' Beypazarı'na vizyon kattı
Türkiye ve Avrupa'nın en büyük kent projesi olan Akropol Termal Mega Kent, Ankara'nın en gözde ilçelerinden Beypazarı'nda 1 milyon 350 bin metrekare alan üzerine konumlandı. 7 etaptan oluşan, içinde 36 bin devremülkten oluşan Termal Şehir, Beypazarı mimarisine sadık kalınarak inşa edildi. İçerisinde özel 3 adet kadın ve erkek için ayrı yarı olimpik yüzme havuzu, ultra-lüx villalar, hastane, rehabilitasyon merkezi, cami, fizyoterapist eğitim okulu, 110 dönüm üzerine kurulacak olan Avrupa'nın en büyük Aqua Parkı ve su oyunları merkezi, futbol, voleybol ve basketbol sahaları, tenis kortları, mini hayvanat bahçesi, binicilik kulübü yer almakta.

TAM BİR SOSYAL YAŞAM ALANI
Kusursuz bir termal kent olan Akropol Termal Şehir, 50 bin metrekarelik sosyal tesisler içerisinde yer alacak Türk hamamı, Fin hamamı, sağlık üniteleri, sauna, termal havuzlar, çamur banyoları, engellilere özel havuzu, VİP aile havuzları, spor merkezi, SPA, oyun ve eğlence salonları, buz pateni pisti, bowling, sinema salonları ve içinde dev markaları buluşturan alışveriş merkezi ile tam bir sosyal yaşam alanı haline geldi. Akropol'ün Türkiye'nin en şifalı termal suyuna sahip olduğunu belirten Akropol Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Kuru, "Termal suyun sıcaklık derecesi 55-60 derece olup saniyede 30 litre debiye sahiptir. Havuzlardan odalara direkt tünellerle geçiş sağlanıyor. 20 bin devremülkü hizmete açtık. Akropol Termal Şehir içerisinde Ayaş, Güdül, Nallıhan, Çayırhan civarının tek alışveriş merkezini barındırıyor" ifadelerini kullandı. Beypazarı'nda yeni bir şehrin kurulduğunu söyleyen Kuru, "Proje vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılanıyor. Türkiye'nin çeşitli illerinden yaklaşık 1 milyon kişi Akropol sayesinde Beypazarı'na geldi. Akropol, Ankara İl Özel İdaresinden Beypazarı ve çevre bölgelerini kapsayan toplam 140 bin 70 metrekare alan üzerinde 'Jeotermal Kaynak Su Arama Ruhsatını' da alarak turizm alanındaki yatırımlarını rekor seviyeye ulaştırdı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Akropol Termal Mega Kent' Beypazarı'na vizyon kattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN