Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Saray'ın çehresi başkan Çetin'le değişti

Pursaklar'a 2009 yerel seçimleriyle mahalle olarak bağlanan Saray, Başkan Selçuk Çetin'in bölgeye kazandırdığı yatırımlar ve yaptığı hizmetlerle hızla gelişti

Giriş Tarihi: 12.11.2015
Saray'ın çehresi başkan Çetin'le değişti
Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, 2004'ten beri yaptığı hizmetler ve bölgeye kazandırdığı yatırımlarla Pursaklar, Saray, Altınova ve Sirkeli'nin çehresini değiştirdi. Pursaklar'ın ilçe olmasıyla 2009 seçimlerinde Pursaklar'a bağlanan Saray Mahallesi'ne merkezdeki hizmetin aynısını götüren Başkan Çetin, hayata geçirdiği Şehir Meydanı, Selçuklu Kültür ve Kongre Merkezi, Saat Kulesi, Dede Torun Evi, Hanım Evi, Nezaket Okulu, Spor Salonları, Futbol Sahaları, Kapalı Pazar Alanı, çok sayıda park ve yeşil alan çalışmalarıyla bölgenin siluetini değiştirdi. Selçuklu ve Türk mimarisini Saray'a taşıyan Başkan, gerek mimari çalışmalarla gerekse kültürel hizmetlerle bölge halkının takdirini kazandı. Çok sayıda projeyle hem Pursaklar hem de Saray'a yeni bir görünüm kazandıran Belediye Başkanı Selçuk Çetin, bölgedeki hizmetleri şöyle değerlendirdi: "Pursaklar'ı Tebessüm Şehri yaptık. İlçemizde yeni bir şehircilik kültürü oluşturduk. Yeni yaşam alanları inşa ettik. Pursaklar, Saray, Altınova ve Sirkeli'den oluşan geniş bir coğrafyada özgün projeler ve kültürel faaliyetlerle önemli bir değişimi gerçekleştirdik. Bunu hep birlikte yaptık. Bunun en büyük göstergelerinden biri de Saray mahallemizdir. 2008'de Pursaklar'ı ilçe yaptık, dolayısıyla Saray da mahalle olarak Pursaklar'a bağlandı. Tıpkı Pursaklar gibi protokol yolu üzerinde bulunan Saray'ın gelişmesi gerekiyordu. İlk işimiz 'Saray için neler yapabiliriz?' sorusuna cevap aramak oldu. Alt yapı çalışmaları, yeni mimari yapılar, yeşil alan çalışmaları, site alanları, ticari merkezler, spor alanları, kültür merkezleri, saat kulesi gibi değişik hizmetleri buraya taşıdık. Pursaklar'da olan hizmeti buraya da getirdik. Böylelikle Pursaklar ile Saray birbirini bütünleştirdi. Bu hizmetler daha önce yapılmamıştı. Saraylı hemşerilerimizin bu güzel hizmetleri fazlasıyla hak ettiğine inanıyorum. Bizler hizmetkârız. Hemşerilerimiz de hizmetin en iyisine layıktır."

YENİ KAZANIMLAR
"Saray mahallemizde bir şehir meydanı oluşturmak istedik. Bunun için şu anda Selçuklu Kültür Merkezi, Saray Saat Kulesi ve Dede Torun Evi, Saray Kültür Merkezi, Atatürk Parkı, Saray İlkokulu ve inşaatı devam eden Saray Merkez Camisi'nin bulunduğu geniş bir alanda şehir meydanı oluşturduk. Bu meydana baktığınız zaman eğitim, ibadet, kültür -sanat, spor, doğal yaşam, kuşakların buluşması, pazar alanı, muhtarlık binaları hep bir arada yer alıyor. Bu bahsettiğim şehir meydanı tüm bu özellikleri bünyesinde bulunduruyor. Yine burada devam edecek olursak Saray'da yaptığımız şehir stadı, spor salonları Saray'ı spor merkezi haline getirdi. Selçuklu Kültür Merkezi, Saat Kulesi ve Dede Torun Evi ise kültürel faaliyetlerin merkezi haline geldi. Bir yılda yüzlerce kültür, sanat faaliyetine ev sahipliği yapıyor. Yeni mimari yapılar, yeşil alan çalışmaları, parklar ise bölgenin siluetini değiştirdi. Fen Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Meslek Lisesi gibi çeşitliliği olan okullar da Saray'daki eğitim kalitesini üst seviyelere çıkardı. Saray'da devam eden Hükümet Konağı, inşaatının da tamamlanmasıyla ilçenin mülki amirliğine de ev sahipliği yapacak."

KAPALI HAVUZ YAPILACAK
"Saray'a yapacağımız projelerimiz arasında Yarı Kapalı Olimpik Yüzme Havuzu ile Kreş ve Gündüz Bakım Evi yer alıyor. İnşallah bunların da kısa sürede ihaleleri yapılarak Saray'da temellerinin atılmasını planlıyoruz. Yine bunların yanı sıra Uluslararası Polis Eğitim Merkezi (UPEM) projesi de bu bölgeye yapılacak. Tüm bunlara baktığımız zaman Saray gelecekte çok daha farklı olacak. Şimdi, 2008 öncesi Saray ile 2015'teki Saray arasındaki farkı en iyi burada yaşayan hemşerilerim görüyor. Belediye olarak göstermiş olduğumuz üstün gayret ve kaliteli hizmet anlayışı, hemşerilerimizin teveccühü ile istikrarın devamı, Büyükşehir Belediyemiz ile Merkezi Hükümetin verdiği destek Pursaklar'ı, Saray'ı cazibe merkezi haline getirdi. Şu an baktığınızda Saray mahallemizde daire fiyatları 400 bin TL'ye kadar yükseldi. Bu, gelişmenin göstergesidir. Bölge yeni yatırımlarla inşallah daha da gelişecek."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saray'ın çehresi başkan Çetin'le değişti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN