Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taraftardan ATO'ya 'marka' protestosu

Taraftardan ATO'ya 'marka' protestosu

Ankaragücü'nden kalabalık bir taraftar grubu, kulübe maddi yardım sözünü yerine getirmediğini iddia ettikleri Ankara Ticaret Odası'nın önünde toplandı

Sosyal medyada örgütlenen Ankaragücü taraftarları, Ankara Ticaret Odası (ATO) binasına gelerek ATO Başkanı Salih Bezci ve Ankara Marka Festivali'ni protesto etti. Polis engeliyle karşılaşan taraftarlar, "Şehrinin takımına sahip çıkmayan ATO'yu kınıyor, her platformdan protesto ediyoruz" yazılı pankart açtı. Öfkeli kalabalık, "Marka arama Ankaragücü burada", "Verilen sözler tutulsun Ankaragücü kurtulsun" sloganları attı.

"750 DEDİLER 200 VERDİLER"
Yaklaşık 50 yıldır Ankaragücü taraftarı olduğunu belirten Volkan Karaman, "750 bin TL yardım dediler elimize 200 bin TL'lik çek tutuşturdular. Verilen sözler tutulmadı, taraftarın duygularıyla oynadılar" diye konuştu. Karaman, "Buraya 3.5 milyon Ankaragücülü adına geldik, bize destek vereceğiz dediler ancak hiçbir destek göremedik, bizi kandırdılar. Yıllardır 2. Lig'de ayakta kalma mücadelesi veriyoruz, Beşiktaş'ı Marka Festivali'nde tanıtıyorlar onun burada ne işi var? Ankara'nın spor markası Ankaragücü. Neden festivalde bize yer verilmedi. Verilen sözler tutulsun Ankaragücü'nün 25 kuruşa dahi ihtiyacı var, takım kan can çekişiyor" dedi.

"ÜST LİGE ÇIKALIM YETER"
ATO Başkanı Bezci'nin görüşme talebi üzerine dört kişilik taraftar heyeti binaya girdi. Taraftar Volkan Karaman, "Ankara'nın en büyük markalarından biriyiz. Beşiktaş'ı festivalde ağırlayarak bizi rencide ettiniz" dedi. Karaman, "Festival reklamına yaptığınız harcamanın binde birini bu takıma verseniz ayağa kalkacak. Bizi destekleyin bir üst lige çıkalım, ondan sonrasında kendi yağımızda kavruluruz. Aylık masrafı 700 ile bir trilyon arasında değişiyor. Şu anda sıfır bütçeyle yaşam mücadelesi veriyoruz" diye konuştu.

'BELEDİYE ALMASIN SİZE VEREYİM'
ATO Başkanı Bezci, "Kanunen resmi yardım yapamam ancak Büyükşehir Belediyesi'ne aylık caddeler için 100 bin TL park parası ödüyorum, belediye benden bunu almasın ben bu parayı her ay direkt Ankaragücü'ne yatırayım" dedi. Bezci, "Ankaragücü'ne yardım yemeği düzenledik orada 4.5 milyon yardım vaat edildi ancak 2.5 milyonu verildi. Sanayi Odası, Borsa var Mehmet Yiğiner buralardan para alabildi mi? Mersin Ticaret Odası, Mersin İdman Yurdu'na yardım ettiği için yargılandı. Ben oda olarak direkt yollarla size yardım yapamam. Mehmet Yiğiner ve Melih Gökçek bu konuyu görüşüp anlaşsınlar ben park için verdiğim parayı takıma aktarayım" dedi. Taraftarlar görüşmenin ardından, mücadeleden geri adım atmayacaklarını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la da görüşme talep edeceklerini söyledi.

'BEŞİKTAŞLIYIM' AÇIKLAMASINA SERT TEPKİ
Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner de Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, festival kapsamında Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın davet edilmesine ve plaket verilmesine tepki gösterdi. ATO Başkanı Bezci'nin, "Ben de bir Beşiktaş taraftarı olarak Orman'ı ağırlamaktan memnuniyet duyuyorum" sözlerinin altını çizerek, "Bu açıklamanın yorumunu siz değerli hemşehrilerime bırakıyorum" ifadelerini kullanan Yiğiner daha önce de "Önce elimizdeki asırlık markaya sahip çıkmamız lazım diye düşünüyorum sayın para babaları", "Ankara'da Ankaragücü'nden başka marka mı var. ATO, adama sormazlar mı şehrinizin takımı ne durumda diye?" şeklinde paylaşımlar yapmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taraftardan ATO'ya 'marka' protestosu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN