FETÖ okulları devredip kaçak dershane kurdu

Eğitim sistemi üzerindeki tüm kirli oyunları deşifre edilen FETÖ/PDY ile bağlantılı dershaneler gece yarısı boşaltılarak terk ediliyor. Örgüt, KPSS'ye hazırlık adı altında "kaçak" faaliyete yöneldi

Giriş Tarihi: 26.12.2015
FETÖ okulları devredip kaçak dershane kurdu
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), okullarını kurtarmak için giriştiği "tabela oyununu" deşifre eden SABAH , örgütün dershanelerindeki skandal faaliyetlerin bilgisine ulaştı. Anayasa Mahkemesi'nin iptal kararının ardından tekrar dershaneci kılığına bürünen örgüt, kiralarını ödeyemediği dershanelerin yüzde 40'ını boşalttı.

20 KAÇAK DERSHANE KAPATILDI
Örgütle ilişkili olduğu belirlenen 47 dershanede inceleme yapan Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, FETÖ'nün Ankara'daki dershanelerinin borç batağında olduğunu belirledi. 20-26 Ağustos tarihlerinde Bakanlık müfettişleri, İl Sosyal Güvenlik, Büyükşehir Belediyesi ve Vergi Dairesi Başkanlığı gibi kurumlardan 50 kişilik bir heyetle Paralel Yapı'yla ilişkisi olduğu tespit edilen 47 dershaneyi denetledi. Yetkililer, ruhsatları iptal edilen ve tabelasız apartman dairelerinde açılan "kaçak" 20 dershaneyi mühürledi.

"BİR AY İÇİNDE HEPSİ BİTECEK"
Hükümetin dershaneler konusundaki karalı tutumundan sonra hızla kaçak dershanecilik faaliyetlerine giren FETÖ'nün "konteynır" dershane formülü de tutmadı. Yetkililer, söz konusu yapıyla ilişkisi olduğu tespit edilen dershanelere kapatma, faaliyet durdurma ve dershanecilik yapamama cezaları kesti. FETÖ'nün, son birkaç haftada dershaneye alternatif olarak kaçak kurslara yöneldiğini belirten yetkililer, "KPSS'ye hazırlık adı altında tabelasız yerlerde üniversiteye hazırlık eğitimi veriyorlar. Ruhsatsız, kaçak dershanecilik yapmaya çalışıyorlar. Dershanelerin çoğunun mali krizde olduğunu, boşaltılarak terk edildiğini belirledik. Kapıyı kilitleyip, pılıyı pırtıyı toplayıp kaçmışlar. Bir ay içerisinde bu yapıya ait ruhsatlı dershane kalmayacak" dedi.

EŞYALARI BİLE ALMADAN KAÇTILAR
Örgütle ilişkili dershanelerin maddi darboğazda olduğunu, ödeyemedikleri kira borçları nedeniyle kurumları terk ettiklerini belirten yetkililer, "Ağırlıklı olarak çevre ilçeler olmak üzere birçok ilçede apartman dairelerinde KPSS adı altında üniversite hazırlık kursları açıyorlar. Ancak aylardır ödeyemedikleri kiralar nedeniyle boşalttıkları onlarca dershane var. Eşyaların tamamı ya da bir kısmı alınarak terk edilmiş kurumlar belirledik. Hoşdere'deki Samanyolu kurumu terk edilmiş. Ruhsatsız yerler anında tespit edildi ve mühürlendi. Kanunda belirtilen gereklilikleri terk ettiği tespit edilenlerin ruhsatları iptal edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ okulları devredip kaçak dershane kurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN