Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkentin yeni mezarlığı: Mamak Ortaköy

Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Mezarlığı'nın kapasitesinin artması nedeniyle Mamak Ortaköy Mezarlığı'nı yeni definler için hazırladı

Giriş Tarihi: 17.2.2016
Başkentin yeni mezarlığı: Mamak Ortaköy
Başkentte defin işlemlerinin yükünü taşıyan Karşıyaka Mezarlığı'ndaki modern tesislerin birebir eşi, Mamak Ortaköy'de inşa edildi. Büyükşehir Belediyesi'nin, Başkent'in artan nüfusunu da dikkate alarak uzun yıllar ihtiyaca cevap vermesini planladığı Mamak Ortaköy Mezarlığı, defin işlemlerinde, artık kapasitesi çok artan Karşıyaka Mezarlığı'na alternatif olma özelliği taşıyor. Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Mezarlıklar Şube Müdürü Ali Açıkgöz, Mamak Ortaköy'de sosyal tesisleriyle birlikte inşaatı tamamlanan mezarlıkta, defin işleminin en uygun koşullarda yapıldığını söyledi. Açıkgöz, toplam 1 milyon 660 bin metrekarelik alana sahip olan Ortaköy Mezarlığı'nda mezar altyapılarının tamamlandığını, 96 bin lahdin defin için hazır hale getirildiğini belirterek Ortaköy Mezarlığı'nda da yakınlarını defnedecek vatandaşlara en iyi hizmetin verildiğini ifade etti. Ankaralıları en acı günlerinde yalnız bırakmamak için yapılan tesislerin, cenaze sahiplerinin her türlü ihtiyacını karşılayacak şekilde düzenlendiğini belirten Ali Açıkgöz, Ortaköy'deki tesislerin özelliklerini şöyle sıraladı: "Yerden ısıtma ve mekanik havalandırma sistemine sahip, bin kişinin namaz kılabildiği bir cami inşa edildi. Cami dışında, 5 bin kişinin namaz kılabileceği, kar, yağmur ve güneşe karşı üzeri özel çadır sistemiyle kapatılan korunaklı bir alan bulunuyor. Cami altında kadın ve erkekler için 3'er gasilhane, 90 cenaze kapasiteli morg ünitesi, imam odaları, tabut depoları, personel odaları, cenaze levazımatçısı, çiçekçi ve cenaze sahiplerine ücretsiz çay ikramının yapılacağı bekleme salonu, özürlülerin de rahat abdest alabildiği yerler. Cemaatin araçlarını rahatlıkla park edeceği otopark yeri bulunuyor."

FİYATLARI DAHA DÜŞÜK

Sınırlı defin imkanına sahip Karşıyaka Mezarlığı'nda eş yanı için ayrılan mezar yerleri 5 bin 500 TL, Ortaköy Mezarlığı'nda ise yarı fiyata 2 bin 750 TL.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkentin yeni mezarlığı: Mamak Ortaköy
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN