Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lokman Hekim üniversite oluyor

Anadolu'da topladığı bitkilerle şifa dağıtan Lokman Hekim, üniversite oluyor. İncek ya da Gölbaşı'nda kurulacak kampusta bin öğrenci eğitim alacak

Lokman Hekim üniversite oluyor
Hekimlerin piri olarak bilinen ve bin 200 yıldır şifa dağıtan Lokman Hekim, modern bilimle buluşuyor. Lokman Hekim Hastanesi, Sevgi Vakfı'yla bir araya gelerek Ankara'ya Lokman Hekim Üniversitesi kurulması için kollarlı sıvadı. Üniversite başvurusu şu anda YÖK aşamasında. Alternatif tıbbı Türkiye'de ilk kez işleyecek ve bunun üzerine ihtisaslaşacak olan üniversite, gelecek yıl öğrenci alacak. Ağırlıklı olarak bitkisel veri ve alternatif tıbbı işleyecek olan Lokman Hekim Üniversitesi, helal gıda ve sağlık ilişkisi üzerine derinlemesine eğilecek. Tıbbı bir bütün olarak ele almayı hedefleyen üniversite, sentetik ilaçlar ile bitkisel tedavileri birbirine entegre etmeyi, hacamat, sülük tedavisi, akupunktur gibi tedavileri tıbbın içerisinde vermeyi hedefliyor. Üniversiteye dair detayları SABAH Ankara'yla paylaşan Lokman Hekim Hastaneleri Genel Müdürü Dr. Mustafa Sarıoğlu, üniversitenin kampusunu İncek, Gölbaşı ya da Eskişehir yolu üzerine kurmayı planladıklarını belirtti. Sarıoğlu, "Lokman Hekim Üniversitesi'nde modern batı tıbbı ile geleneksel doğu tıbbını bir araya getirmek istiyoruz. Anadolu'nun eşsiz endemik bitki örtüsü ile yeni ilaçlar ve tedaviler araştırılacak. Bitkilerden tedaviyi amaçlayan Fitoterapi ve Fitofarması çalışmaları yapılacak" diye konuştu.

ADIYLA ÖZDEŞLEŞECEK
Sevgi Vakfı Başkanı Dr. Mehmet Altuğ, "Araştırma ve girişimciliğiyle sağlık alanında dev çalışmalara imza atacak bu üniversitenin başarıları başkentte filizlenecek. Üniversitede yapılacak çalışmalar adımızla özdeşleşecek" dedi.

OKURKEN İŞ BULMA İMKÂNI SUNULACAK
Üniversitede sona gelindiğini belirten Sevgi Vakfı Başkanı Dr. Altuğ, "Bitkileri ve modern tıbbı birbiriyle kaynaştıracağız. İlaçsız ya da daha az ilaçla tedavi, alternatif tedavi, sağlıklı gıda, sağlıklı ve dengeli beslenme, bitkisel tedavileri, doğal yaşam ve beslenme yani bu yüzyılın sorunlarına eğilip bu yönde ihtisas yapacak bir üniversite olacak. Başlangıçta bin öğrenci ile başlanacak sonrasında 4 bin civarında olmasını hedefledik. Öğrencilerimize eğitim alırken sağlık kuruluşlarında işe başlama imkanı da sunacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lokman Hekim üniversite oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN