Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Berlin Fuarı'nda Ankara havası

Ankara Ticaret Odası, dünyanın en büyük turizm buluşması olarak kabul edilen ITB Berlin Fuarı'nda Ankara'yı tanıttı. Ankara ’nın sadece başkent olarak değil, kongre, fuar ve sağlık turizminde söz sahibi bir kent olduğunun da altı çizildi

Giriş Tarihi: 11.3.2016
Berlin Fuarı'nda Ankara havası
Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, Başkanvekili Koray Güngör Şanal, Yönetim Kurulu Üyesi Recai Kesimal ve Ankara Kongre ve Ziyaretçi Bürosu Koordinatörü Seçim Aydın'la birlikte bu yıl 50'ncisi düzenlenen Berlin Uluslararası Turizm Borsası (ITB) Fuarı'nda Ankara'nın organizatör, yatırımcı ve turistlere tanıtımı amacıyla Kongre ve Ziyaretçi Bürosu olarak stant açtı. Bezci, Ankara'nın sahip olduğu değerlerle kongre ve fuar turizmi ile sağlık turizminde adından söz ettirmeye başladığını belirterek, "Hedefimiz Ankara'yı dünya turizminin parlayan destinasyonu haline getirmektir" dedi. Bezci, ATO'nun Türkiye'nin kültür, sağlık, termal, inanç, yayla, deniz, kum ve güneş turizmi olmak üzere zengin turizm varlığını tanıtmak amacıyla dünyanın en ünlü turizm fuarı olan Berlin Turizm Borsası'nda 3 bin 79 metrekarelik alanda tanıtım yaptığını kaydetti. Bezci, "Ankara olarak biz de şehrimizin gerek sağlık, gerek kongre ve fuar gerekse kültür turizmi potansiyelini yansıtmak üzere fuarda yerimizi aldık" diye konuştu.

CAZİBE MERKEZİ

Ankara'nın gelişimine katkı sağlamak ve tanıtımını yapmak amacıyla ATO olarak Kongre ve Ziyaretçi Bürosu kurduklarını ve fuara da ATO ve Ankara Kongre ve Ziyaretçi Bürosu olarak katıldıklarını anlatan Bezci, "Ankara artık sadece başkent olma özelliğiyle hafızalarda kalmıyor. Şehrimiz gerek kentleşmede gösterdiği başarılar gerek çeşitli alanlardaki turizm potansiyeli gerekse kültürel özellikleriyle, tanıtımı hakkıyla yapıldığında cazibe merkezi olabilecek bir şehirdir. Ankara'da oturarak organizatör, yatırımcı ve turist gelsin diye bekleyemeyiz. Kendimizi tanıtıp anlatmamız lazım. Dünyanın en büyük turizm buluşması olarak kabul edilen ITB Berlin Fuarı'na Ankara'yı tanıtmak için katıldık" dedi. ATO Ankara Kongre ve Ziyaretçi Bürosu standında fuar ziyaretçilerine, Ankara'nın tanıtımına ilişkin hazırlanan broşürleri dağıtan Bezci, şunları söyledi: "Ankara Kongre ve Ziyaretçi Bürosu'yla, konaklama ve toplantı mekanları, üniversiteleri ve yeni hayata geçecek Ankapark, Ankara Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi gibi projelerimizle, toplantı, kongre, fuar ve konferans turizmi sektöründe daha da iddialı hale gelen Ankara'mızı, dünyaya tanıtmak için çalışıyoruz. ITB Berlin Fuarı'na geçen yıl 186 ülkeden 175 bin ziyaretçi gelmiş. İçinde ziyaretçilerin de profesyonellerin de bulunduğu bu kadar büyük bir topluluğa bir arada tanıtım yapmak Ankara için önemli bir çalışmadır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Berlin Fuarı'nda Ankara havası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN