Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kariyer'de başarının anahtarı araştırmak

Giriş Tarihi: 11.3.2016
Kariyer'de başarının anahtarı araştırmak

Başkentte hizmet veren Kariyer Eğitim Kurumları kurucusu Bahtiyar Düzyol, gençlere her zaman okumayı ve araştırmayı tavsiye ediyor

Kariyer Koleji'nin kurucu ve yöneticisi Bahtiyar Düzyol, "İnsana nasıl daha iyi hizmet edebilirim" düşüncesiyle ilk olarak 90'lı yıllarda eğitim sektöründe görev aldığını belirterek, 2001 yılına gelindiğinde ise Kariyer Dershaneleri'ni kurduğunu kaydetti. 2011 yılında kuruluşunu gerçekleştirdiği Kariyer Kolejleri'nin de 2012 yılında Etimesgut Bağlıca'da Ankara'nın ilk özel adalet meslek lisesi olarak faaliyete geçtiğini ifade etti.

2 BİN 200 ÖĞRENCİSİ VAR

2015-2016 eğitim öğretim yılında üçüncü koleji Batıkent Çakırlar mevkisinde hizmete sunduklarını kaydeden Düzyol, "Üçüncü kolejimizle beraber yaklaşık 2 bin 200 öğrencimize hizmet vermekteyiz. Her insan hayal kurar fakat çok az insanın hayali gerçek olabilir. Bu tabii ki bir nasip meselesi... Ben ve yakın arkadaşlarım yıllar önce dost sohbetlerinde ortak hayallerimizden konuşurduk. Bir okul açabilir miyiz acaba diye düşünürdük sürekli. Yani biz bu işi bir ideal olarak üstlendik. Hiçbir zaman şunu demedik: 'Yahu bu işin iyi bir getirisi var. Biz de bu işe girişelim.' Biz sürekli insana nasıl daha iyi hizmet edebiliriz, bizim okulumuz nasıl en örnek okul olur düşüncelerini taşıdık. İnanın biz bu düsturu şiar edindik. Allah bize de hayallerimizi gerçekleştirmeyi nasip etti" dedi.

"BAŞARIMIZ ORTAK"
Araştırmayı, okumayı, yenilikleri takip etmeyi ve denemeyi çok sevdiğini dile getiren Kariyer Kolejleri kurucusu Bahtiyar Düzyol, gençlere de her zaman okumayı ve araştırmayı tavsiye etti. Düzyol, sözlerini şöyle sürdürdü: "Gençler, bir yerde başarı varsa, bu söz gelimi; Ahmet'in, Mehmet'in, Ayşe'nin, Fatma'nın, değildir. Şimdiden önemli başarılara imza atmaya başladık. Bu başarıda inanın bana yöneticilerimizin, öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin, velilerimizin aynı oranda katkısı var. Bu başarılar sizlere ne hissettiriyorsa, bana da aynı hissi veriyor demektir. Demin söylediğimi tekrarlamak gerekirse, ziyanda olmamak için, başarılarımızı artırmak durumundayız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kariyer'de başarının anahtarı araştırmak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN