Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tehlikeli asansörlere belediyeden mühür

Giriş Tarihi: 14.4.2016
Tehlikeli asansörlere belediyeden mühür

Yenimahalle Belediyesi’nin Demetevler’de bir süredir yürüttüğü çalışmalar kapsamında kullanıma uygun olmayan ve güvenlik açısından tehlikeli görülen asansörler mühürleniyor

Yenimahalle Belediyesi'nin TMMOB Makina Mühendisleri Odası Şubesi ve Başkent Doğalgaz işbirliği ile düzenlediği "Güvenli Asansör ve Doğalgaz Kullanımı" konulu bilgilendirme toplantıları, 2'nci aşama olan uygulama ve tespit çalışmalarıyla devam ediyor. Yenimahalle'de güvensiz asansör kalmayacak hedefiyle yola çıkan belediye, MMO görevlileri ile birlikte Demetevler'de bulunan binaları tek tek gezerek, asansörleri kayıt altına alıyor.

KAPATILIP BAKIMA ALINIYOR
Bu kapsamda can ve mal güvenliği açısından tehlikeli görülen asansörler tespit edilip öncelikle kullanıma kapatılıyor, sonrasında ise iyileştirmeye yönelik çalışmalar yapılıyor. Denetlenen asansörün kullanıma kapatılması durumunda bina sakinlerine ve yöneticilerine asansörün neden kullanıma kapatıldığı hakkında da bilgi veren belediye yetkilileri, bina yönetimince kontrolü yaptırılmayan, kırmızı etiketi aldıktan sonra zamanında yeşil etiket almayan ve yeterli belgesi olmayan firmaların asansörlerini mühürlüyor.

SADECE FİRMA DEĞİL, YÖNETİCİ DE SORUMLU
Vatandaşlara herhangi bir durumunda sadece firmaların değil bina yöneticilerinin de sorumlu olduğunu hatırlatan yetkililer, " Vatandaşımızın can ve mal güvenliği bizim için çok önemli. Bölgemizdeki sağlıksız ve güvensiz asansörlere vatandaşı bindirmemekte kararlıyız. Yıl içerisinde bilgilendirme toplantılarımız devam edecek. Mayıs ayı sonunda 2'nci D.Evler toplantısını ve ilerleyen tarihlerde de Şentepe ve Batıkent'te toplantılar yapacağız. Vatandaşlar asansör ile ilgili soru, sorun ve görüşleri için 0312 526 21 93 numarasını arayabilirler" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tehlikeli asansörlere belediyeden mühür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN