Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Simit taş fırında per

Bir simit tezgâhı ile başlayan serüven 2014’te 17 şubelik bir markaya dönüştü. mutfağının yanı sıra kahve çeşitlerini de mönüsüne katan Simit Dünyası, franchise sistemiyle dev bir marka olma yolunda ilerliyor

Giriş Tarihi: 24.4.2016
Simit taş fırında pişer
Fırından halka simit satışı konseptinin ilk uygulayıcılarından Simit sı'nın 20 yılda kat ettiği yolu şirketin Yönetim Kurulu Üyesi Filiz Yıldırım'dan dinledik
Simit Dünyası'nın doğuş öyküsünü anlatır mısınız?
Simit Dünyası, 1996'da Nihat Yıldırım tarafından 'Önce Sağlık' sloganıyla, günün her saatinde taş fırından taptaze simit sunabilme hedefiyle yola çıktı. Bu amaçla Simit Dünyası ekibi, Kızılay İzmir 1. Cadde'de taş fırında pirdikleri ürünleri sıcak satış noktasında müşterileri ile buluşturarak hizmet sektörüne adım attı. Simit Dünyası aynı zamanda simidi ve unlu mamulleri, kendi imalatı ile sokak ve camekan tezgahlarından kafelere taşıyan ilk kurumsal firma oldu.
Simit Dünyası'nı diğer markalardan ayıran özelliği nedir?
Hizmete başladığı günden itibaren simitle beraber yepyeni ürünler ve farklı tatlar yaratmayı hedefleyen Simit Dünyası, özellikle simidi taş fırından sıcak satışla sunmaya başladıktan sonra, simidin yanına yeni ürünler ve lezzetler ekleyerek, unlu mamulleri ciddi bir sektör haline getirdi. Simit Dünyası ürünlerini günlük ve taze olarak misafirlerine ulaştırıyor. Gıda mevzuatına uygun olarak kaliteli ve hijyenik bir ortamda üretim yapan Simit Dünyası; kalite kontrol uzmanlarının denetiminde seçkin malzeme ve deneyimli kadrosuyla kendi imalatını gerçekleştiriyor.
Simit Dünyası'nın ürün çeşitliliğinden bahsedebilir misiniz?
Simit Dünyası unlu mamullerde ki ürün çeşitliliğinin dışında dünya mutfağı, pasta ve kahve çeşitlerini de bünyesine katarak sektöre yön veren bir marka haline geldi.

30 ŞUBEYE ULAŞACAK
Şu an şube sayınız nedir? Bu sayı ile ilgili bir hedefiniz var mı?
Ankara'nın en işlek ve güzide yerlerinde 17 şubeye ulaşan Simit Dünyası, ürün yelpazesine dünya mutfağından lezzetleri de ekleyerek yoluna devam ediyor. Bir Ankara markası olan ve şimdiye kadar bütün şubeleri kendisine ait olan Simit Dünyası, 2016 sonuna kadar 30 şubeye ulaşmayı amaçlamaktadır.
Simit Dünyası olarak franchising veriyor musunuz? Bayiniz olmak isteyenler size nasıl ulaşabilirler?
Bir Ankara markası olan ve şimdiye kadar bütün şubeleri kendisine ait olan Simit Dünyası, 2014yılı itibariyle franchise vererek yeni iş ortaklarıyla beraber Türkiye ve dünyaya açılmayı hedefliyor. Simit Dünyası, iş ortaklarının içinde bulunduğu koşullan da gözönünde bulundurarak, onları en doğru şekilde yönlendirmeyi kendine misyon ediniyor. Yeni açılacak şubenin lokasyonunun uygun olup olmadığı, markanın oluşturduğu uzman kadro tarafından araştırılıyor. Yapılan fizibilite çalışmaları sonucunda açılacak şubenin yeri uygunsa, yine markanın mimar kadrosu tarafından Simit Dünyası konseptine uygun bir çalışma yapılıyor. Franchising başvuruları için web sitemiz www.simitdunyasi.com.tr adresinden bize ulaşabilirler.

BİR ANKARA MARKASI
Simit Dünyası ilerleyen dönemde neler yapmak istiyor ve kendinizi nerede görmek istiyorsunuz?
Ankara markası olarak çıktığımız bu yolda markamızı tüm Türkiye ve dünyaya duyurmak ana hedefimiz. Simit Dünyası olarak gücümüz işinin ustası kadromuz, yaptığımız ürünlerin kalitesi ve lezzetinden gelmektedir, bu yüzden ilerleyen dönemde Simit Dünyası olarak kendimizi bir dünya markası olarak görmek istiyor ve buna inanıyoruz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Simit taş fırında pişer
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN