Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Batıkent metro hattındaki aktarma çilesi bitti

Bir ayı aşkın süredir Akköprü istasyonundan yapılan aktarmalı ulaşım çalışma tamamlandığı için 22 gün erken sonlandırıldı

Giriş Tarihi: 26.5.2016
Batıkent metro hattındaki aktarma çilesi bitti
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yapımı sürdürülen Keçiören Metrosu bağlantı çalışması nedeniyle Batıkent Metrosu'nda uygulanan aktarma işlemi sona erdi. M4 olarak adlandırılan Keçiören Metrosu ile M1 olarak adlandırılan Batıkent Metrosu arasındaki bağlantı çalışmaları nedeniyle, 16 Nisan 2016 tarihinden itibaren Akköprü ile Kültür istasyonları arasında yolcular, Büyükşehir Belediyesi EGO otobüsleri ile karşılıklı ücretsiz olarak taşınıyordu.

TEST OLUMLU SONUÇ VERDİ
Büyükşehir yetkilileri, 'nın bağlantı çalışmalarını bitirdiklerini bildirmesi üzerine, hatta test çalışmalarının yapıldığını belirterek, aktarma işleminin dün sabahtan itibaren sona erdirildiğini açıkladı. Yetkililer, Ulaştırma Bakanlığı tarafından 16 Nisan 2016 tarihinde başlayan ve daha önce 2 ay süreceği bildirilen çalışmaların, 22 gün önce tamamlandığını kaydetti. Ulaştırma Bakanlığı'nın bağlantı çalışmalarının sona erdirildiğini bildirmeleri üzerine Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin hatta gece test uygulaması yaptıklarını ve testin olumlu sonuç vermesi üzerine Atatürk Kültür Merkezi ile Akköprü istasyonları arasında gerçekleştirilen aktarma işleminin dün sabah seferleriyle birlikte sona erdirildiğini ve hatta normal seferlere dönüldüğünü belirttiler. 16 Haziran'da bitirilmesi düşünülen çalışmalar, 22 gün önce tamamlanmış oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batıkent metro hattındaki aktarma çilesi bitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN