Yeşil Vadi projesi tam gaz ilerliyor

İç Anadolu’nun en büyük rekreasyon alanı Yeşil Vadi’yi önemsediklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, çalışmalara başladıklarını ve projenin hızla ilerlediğini söyledi

Giriş Tarihi: 6.6.2016
Yeşil Vadi projesi tam gaz ilerliyor
Tamamlandığında İç Anadolu'nun en büyük rekreasyon alanı olacak Yeşil Vadi Projesi'nin çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, projenin örnek bir rekreasyon alanı olacağını söyledi.

DOĞA İLE İÇ İÇE OLACAKLAR
'deki Irmak İstasyonundan başlayarak Kızılırmak vadisi boyunca uzanan bölgede yer alan Yeşil Vadi rekreasyon alanı hem lı hem de Kırıkkaleliler için doğa ile iç içe olacakları, gönüllerince eğlenecekleri bir ortam oluşturacak. Yeşil Vadi projesi ile çevre yollarının kesiştiği, Kızılırmak boyunca uzanan konumuyla, Ankara ve Kırıkkale sakinlerine doğayla iç içe, sağlıklı, kaliteli yaşam ve ayrıcalıklı bir ortam sunulması amaçlanıyor.

PROJEYİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ
Kızılırmak Vadisi'nde mesire yerlerinin yanı sıra, Kızılırmak'la bütünleşen peyzajlar, ağaçlandırma alanları, her yaştan insanın ilgisini çekecek etkinlik alanları oluşturulacak. "Başkan Gökçek, Gençlerle Buluşuyor, Ankara'yı Tartışıyor" programında konu hakkında açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, bu projeyi çok önemsediğini söyledi. Projenin çalışmalarına başladıklarını belirten Gökçek, cephe yenileme çalışmalarından estetik aydınlatma çalışmalarına, seramik kaplamalardan kent mobilyalarına, dekoratif vazolardan dekoratif granit süs havuzlarına, saat kulelerinden dekoratif hayvan figürlerine kadar Büyükşehir tarafından yapılan çalışmaları özet halinde fotoğraflarla anlattı.Yeşil Vadi'nin 500 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilecek ilk etabında, birçok sosyal faaliyet alanı yer alacak. Projede botanik bahçeleri, bisiklet yolları, golf sahaları, Tenis kortları, futbol ve basketbol sahaları, yürüyüş yolları, spor merkezleri, doğal amfi, kır bahçeleri, restoran ve kafeteryalar, kondisyon istasyonları, pazar alanları, alışveriş alanları, eğitim alanları, evcil hayvan barınakları gibi çeşitli donatılar yer alıyor. Ayrıca 125 bin metre kare su yüzeyi alanına sahip olan alanda "Osmanlı Teknesi" projesiyle tekne turları yapılacak. Kızılırmak manzaralı piknik alanında koşu ve bisiklet yollarının yanı sıra çocukların atlarla buluşacağı manejler ve çocuk oyun grupları da yer alacak.

CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELECEK
Yeşil Vadi hizmete girdiğinde Ankara ve Kırıkkale, ortak bir mekâna kavuşacak. Doğayla iç içe zaman geçirme ve çeşitli sosyal faaliyetlerde bulunma imkânı sunan bir cazibe merkezi olacak Yeşil Vadi'nin hem büyüklük hem de içerdiği unsurlar bakımından dünyada emsalinin bulunmadığı ifade ediliyor. Ankara'yı 43 vilayete bağlayan kara yolu üzerinde kurulacak Yeşil Vadi, özellikle Kırıkkale'ye ekonomik açıdan ciddi hareketlilik getirecek. 2010'da hizmete giren Ankara-Kırıkkale Yolu Elmadağ rampaları sayesinde 30 dakikaya inen iki il arasındaki mesafe de Ankara- Sivas Hızlı Tren Projesi'nin hayata geçmesiyle 15 dakikaya düşecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeşil Vadi projesi tam gaz ilerliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN