Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Baba bir çınardır gölgesi bile yeter

dünyasının önde gelen isimleri, Babalar Günü’nde SABAH Ankara aracılığıyla babalarına mesaj gönderdi. İş adamları başarılarını babalarına borçlu olduklarını söyledi

Giriş Tarihi: 18.6.2016
Baba bir çınardır gölgesi bile yeter
Fedakârlık, sevgi ve sabır babalara bahşedilm pek çok özellikten sadece birkaçı… Yıl boyu çalışan, çocuklarına güzel bir gelecek sağlamak, ülkesine katkı sunmak için çalışan babalar.. Yılda bir gün sadece onlar için kutlanıyor. "Her şey çocuklar için" diyen babalar, aralıksız çalıştıkları ve yoğun çaba gösterdikleri işlerinde de çocukları düşünerek hareket ediyor. Kimi yapıyor, yeni yaşam alanları hazırlıyor; kimi ülke geleceğinde söz sahibi olacak çocuklara daha iyi iş, daha iyi yaşam olanakları sunmak için çabalıyor. İş dünyası babasının öğretileri ile hareket ediyor. İşte çocuklarına ayıracakları zamanın büyük bölümünü de işte geçiren babalardan bazılarının babalarından öğrendikleri ve "Babalar Günü"... mesajları:

O öğretiler tüm yaşamımızı etkiliyor
TÜGİAD Ankara Şubesi Başkanı Türker Naslı: Bizler babalarımızdan gördüğümüzü çocuklarımıza aşılamaya çalışıyoruz. Ülke kalkınması için çocuklarımıza daha refah, daha gelişmiş toplumlar bırakmak için çalışıyoruz. Kendi iş alanlarımızda sürekli ileri hamleler atmanın yanında TÜGİAD olarak da önemli çalışmalar yapıyoruz. Onlar bizden daha iyi koşullarda yaşasın, iş yaşantısında daha başarılı olsun ve girişimci ruha sahip olsun diye çabalıyoruz. Babamızdan aldığımız öğretiler, tüm yaşamımızı etkiliyor, daha da güzelleştiriyor. Baba bir çınardır, gölgesi bile yeter.. Tüm babaların gününü kutluyorum..

Onunla yere sağlam basıyorum
BESA Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci: Babam bize hep "Ne iş yaparsan doğrusunu yap, zarar etsen bile" anlayışıyla büyüttü. Bu nasihati hiç aklımdan çıkarmıyorum. Hep dürüstlükten yana olmak, kaliteli iş üretmekten vazgeçmemek gerektiğini ben babamdan öğrendim. BESA Grup'un geleceğini şu an birlikte kurguluyoruz. Babamın birikimi ve benim dinamizmim birleşti. İleriye dönük planlarımızı da bu birleşimin heyecanıyla hayata geçiriyoruz. Babam en iyi dostlarımdan biridir. Hayattaki güvencem babamın hep arkamda olduğunu bilmek bile beni rahatlatıyor, ayaklarımı yere daha sağlam basmamı sağlıyor. Babam ve tüm babaların Babalar Günü Kutlu Olsun.

'Bizim için itici güç oluyorlar'
Başkent Otomotivciler Derneği (BOD),MASFED, OTONOMİ Başkanı Aydın Erkoç: Her zaman güç ve destek veren babalar, aslında bizim de yol göstericilerimiz. Babamızdan öğrendiğimiz değerler, bizim için ülkesine, vatanına, milletine hayırlı evlatlar olabilmek ve öyle çocuklar yetiştirmek için adeta itici güç oluşturuyor. Bugün yaptığımız işler, ülkemize de artı değer katıyorsa bu onlardan öğrendiklerimiz ve verdikleri destek sayesindedir.

Sorumluluk, azim ve disiplin
Şahika Grup Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İç Mimar Murat Altuntaş: Ailenin temel direği babalarımızdan geçen adalet, sorumluluk, disiplin ve azim gibi değerler bizi biz yapar. Çocuklarını geleceğe özveriyle hazırlayan babalar; destekleri, tecrübeleri ve verdikleri güvenle başarının anahtarıdır. Özel sektörün bugünkü konumuna babaların katkılarıyla geldiğine inanıyorum. Babam benim de mesleki rol modelim. Baba mesleğine girmekte hiç tereddüt etmedim. Çünkü babamın yolundan ilerlersem, işime onun gibi disiplinle sarılırsam başarılı olacağımı biliyordum. Ben de şimdi kendi çocuklarım için örnek olmaya dikkat ediyorum. Babalarımızın bu çok özel günlerini kutluyorum.

Her başarıda payları var
AYMOR İnşaat YKÜ Kürşat Ayhan: Yaptığımız her şeyde, her başarıda babaların payı büyük.. Biz de onlardan aldığımız hayat bilgisi ve tecrübesi ile hareket ediyoruz. Onlardan aldığımız insani özellikleri de çocuklarımıza aktarıyoruz. Ülkeye hayırlı evlatlar yetiştirmek için uğraşıyoruz. Ve tabii onlara güzel bir dünya bırakmak için.. Hedefimiz babalarımızın bizim için yaptıklarını bizim de çocuklarımıza yapmak, örf, adet ve geleneklere bağlı çocuklar yetiştirmek. Hayata geçirdiğimiz tüm projelerde çocuk öncelikli düşünüyor ve onlara güzel yaşam alanları hazırlamaya çalışıyoruz. Çocuklarımız da bizim babamıza duyduğumuz gibi yarın bize minnet duysunlar; tüm babaların günü kutlu olsun…

Aile kurumu babaların sırtında

'Haklarını ödeyemeyiz'

Toker Bebe Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Toker: Babam, Türk ekonomisinin lokomotif sektörlerinden olan perakendecilik sektöründe Toker Bebe gibi güvenilir, kaliteli bir markaya imza atmış ve biz evlatlarına devretmiş. Hem ekonomimizin gelişmesini hem de istihdam olanaklarının artmasını sağlamış. Diğer tüm babalar gibi bizim babamızın da hakkı da emeği de ödenemez. Tüm babaların babalar günü kutlu olsun.

'Onlara layık olmalıyız'
Gayrimenkul Uzmanı Köksal Ünal (Eskidji Ankara Merkez Bölge Ortaklığı): Bizler babalarımız tarafından kültürümüze bağlılıkla yetiştik. Ben de çocuklarıma bunları öğretiyorum. Babamızın değerini her geçen gün daha iyi anlıyor, başarılı, dürüst, ilkeli ve ülkesine faydalı işler yapmaya çalışarak ona layık olmaya çalışıyoruz. Her şey ülkemiz, vatanımız ve çocuklarımıza güzel bir dünya bırakmak için.. Tüm babaların bu özel günü kutlu olsun…

'Pusula gibi yol gösterir'
BEKAŞ İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Karahasanoğlu: 27 yıldır gayrimenkul sektöründe ülkemiz açısından umut vaat eden, başarılı ve bu parlak süreçleri babam sayesinde gerçekleştirdim. Her sektörde olduğu gibi bu sektörde de arkanızda sizi koruyacak bir gölge gerekir ben o gölgeyi hiç kaybetmedim. Başarının sırrı sizi en ileriye taşıyacak bir babanız olmasıdır. Pusulanız babanız olsun yönünüzü asla kaybetmezsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Baba bir çınardır gölgesi bile yeter
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN