Sincan’da saatler çeyreğe kuruldu

Giriş Tarihi: 12.7.2016
Sincan’da saatler çeyreğe kuruldu

Metro seviyesine çıkarılacak Sincan-Kayaş banliyösünde dün başlayan çalışmadan habersiz vatandaşlar 522 nolu Ekspres EGO seferine binmek için istasyondan döndü. Bazı Sincanlılar, 18 ay boyunca saat 07.15, 08.15 ve 09.15’teki banliyö seferine göre yola çıkacaklarını belirtti

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından metro seviyesine çıkarılacak olan Sincan–Kayaş banliyö hattındaki Başkentray çalışmalarına dün itibariyle başlandı. Çalışma kapsamında Kayaş bölümü tamamen iptal olurken 18 ay boyunca sabah ve akşam 3'er sefer olarak Sincan- Etimesgut ve istasyonları arasında çalışacak.

İLK GÜN KARGAŞA VARDI
Bazı vatandaşların Başkentray çalışmalarından haberi olmayınca Sincanlılar ilk gün kargaşası yaşadı. Çalışmaların ilk gününde banliyölerin kapandığından haberi olmayan vatandaşlar, istasyonlarda görevli personel tarafından EGO otobüslerine yönlendirildi. EGO tarafından saat 09.00'a kadar her 10 dakikada bir kaldırılan otobüslerden habersiz olan vatandaşlar ise bölgedeki minibüslere yoğunlaşınca 522 numaralı Sincan– Ekspres hattı boş kaldı. Yetkililer önümüzdeki günlerde vatandaşlarında duruma alışması ile sistemin normale döneceğini ve sıkıntı yaşanmayacağını ifade etti.

ETİMESGUTLULAR ŞANSLI
Sincan banliyösü vatandaşların 'Pick' saatlerde ulaşım sorunu çekmemesi için sabah; 07.15, 08.15 ve 09.15 ile akşam; 17.15, 18.15 ve 19.15'de arasında seferlerine devam ederken bazı Sincanlılar işlerine banliyö ile gidebilmek için bu saatlerde yola çıkacaklarını belirtti. Etimesgut'ta berberlik yaptığını belirten Sezai Özdemir, "Her sabah Sincan'dan Etimesgut'a dükkana işe gidiyorum. Şanslıyım ki tren Etimesgut'ta duruyor. Bugün banliyönün akşam ve sabah hareket saatlerini öğrendim. Artık bundan sonra işe gidiş ve geliş saatlerimi sabah 8 çeyreğe göre ayarlayacağım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sincan’da saatler çeyreğe kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN