Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ODTÜ ve Gazi’ye yeni ’ya eski rektör

ODTÜ ve Gazi üniversitelerinin yeni rektörleri Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atandı. Üniversitesi’nde ise en çok oyu alan Prof. Dr. Erkan İbiş, bir kez daha rektörlük koltuğuna oturdu

ODTÜ ve Gazi’ye yeni Ankara’ya eski rektör
, Gazi ve ODTÜ üniversitelerinin rektör atamaları yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa'nın 130. ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13. maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Kurulu'nun önerdiği adaylar arasından; Gazi Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. İbrahim Uslan'ı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök'ü ve Rektörlüğüne ise Prof. Dr. Erkan İbiş'i yeniden atadı.

İBİŞ 891 OY ALM IŞTI
ODTÜ'deki rektörlük seçimlerinde ODTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nevzat Özgüven 270 oyla ilk sırada yer almıştı. Rektör atanan Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök 117, Prof. Dr. Ersan Akyıldız 102, Prof. Dr. Tayfur Öztürk 52, Prof. Dr. Ahmet Türer 34, Prof. Dr. İnci Gökmen ise 28 oy almıştı. Ankara Üniversitesi'nde gerçekleştirilen seçimlerde ise mevcut rektör Prof. Dr. Erkan İbiş 891 oyla birinci sırada yer almıştı. Adaylardan Prof. Dr. Çetin Atasoy 467, Prof. Dr. Mehmet Birey 145, Prof. Dr. Ahmet Çolak 134, Prof. Dr. Onur Özsoy 19, Prof. Dr. Kaya 1 oy almıştı.

ÖĞRENCİYDİ REKTÖR OLDU
Gazi'deki seçimde de Prof. Dr. Derviş Yılmaz'a 261, Prof. Dr. Sacit Turanlı'ya 236, Prof. Dr. Abdülkadir Bülent Aytaç'a 208, Prof. Dr. İbrahim Uslan'a 187 oy çıkmıştı. Prof. Dr. Uslan, rektörlüğü vekâleten yürüten Prof. Dr. İlhan Üzülmez'den görevi devraldı. Basın mensuplarına seçim beyannamesini okuyarak seslenen Uslan, öğrenci olarak girdiği üniversiteye rektör atanmanın mutluluğu içinde olduğunu dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ODTÜ ve Gazi’ye yeni Ankara’ya eski rektör
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN